tvnpix
Maszyna leciała z Genewy do Warszawy, Foto: Marcin Jagodziński, CC BY SA Wikipedia

Polski samolot lądował awaryjnie w Monachium

Maszyna Polskich Linii Lotniczych LOT lecąca z Genewy do Warszawy, awaryjnie lądowała w Monachium. Na pokładzie doszło do dekompresji. Jak zapewnił rzecznik przewoźnika, nikomu nic się nie stało. Pierwsze informacje otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Jak poinformowali Reporterzy 24, samolot LOT-u z Genewy do Warszawy lądował awaryjnie na lotnisku w Monachium.

Adrian Kubicki, rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT potwierdził, że w maszynie doszło do dekompresji. - Piloci podjęli decyzję o obniżeniu wysokości lotu, a później postanowili lądować awaryjnie - poinformował.

Dekompresja, to inaczej utrata szczelności kabiny - różnica ciśnienia pomiędzy wnętrzem i otoczeniem zewnętrznym samolotu pojawiająca się w wyniku jakiegoś uszkodzenia w strukturze maszyny. Jednym z czynników, który przekłada się na tę różnicę, jest wysokość - stąd decyzja o sprowadzeniu maszyny niżej.

Jak przekazał Kubicki, wszystko odbyło się sprawnie i bezpiecznie. - Obecni na pokładzie mogli odczuć dyskomfort związany z gwałtowną zmianą wysokości, ale nikomu nic się nie stało.

Rzecznik zapewnił, że wszyscy pasażerowie są w Monachium pod opieką przedstawicieli Polskich Linii Lotniczych, które organizują dla nich alternatywne trasy dalszej podróży. Uszkodzony samolot wróci do Warszawy pusty i zostanie poddany przeglądowi oraz naprawie.

Autor: est//popi

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.