tvnpix
Foto: Małgosia

Polska pod śniegiem. Listopadowa zima oczami Reporterów 24

W czwartek rano spora część Polski znalazła się pod listopadowym śniegiem. Śnieżna pokrywa pokryła wiele miast we wschodniej Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nocne i poranne zdjęcia prezentujące ośnieżone krajobrazy.

 

 

 

 

W czwartek opady śniegu spodziewane są przede wszystkim w regionach południowych, wschodnich i centralnych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ NA TVNMETEO.PL

Jak przewidywał synoptyk tvnmeteo.pl, miejscami może pojawić się nawet ponad 10 centymetrów śniegu, a zimowe warunki będą towarzyszyły nam jeszcze przez wiele godzin.

Chociaż listopadowa zima prezentuje się pięknie, może ona stać się przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze. Jak ostrzega IMGW, na terenie siedmiu województw obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne.

Śnieg w obiektywach Reporterów 24

Biały puch pokrył Mazowsze. W miejscowości Ciachcin Nowy śnieg zaczął padać około godziny 2 w nocy. Jak opisywał  pan Damian, chociaż na początku pokrywa śnieżna była dość cienka, z prognoz wynika, że w ciągu kolejnych godzin stanie się coraz grubsza. Zabieliła się także Warszawa i Radom.

Z kolei pan Bartłomiej przesłał nam zdjęcie osiedla mieszkaniowego w Lublinie o poranku. Jezdnie, chodniki i samochody pokryte były jednolitą warstwą śniegu. Podobna sytuacja miała miejsce również w lubelskiej miejscowości Rejowiec. A zimowy obraz Zamościa w obiektywie pani Małgosi przywodzi na myśl najpiękniejsze zimowe ogrody.

Śnieżne widoki przywitały dziś również mieszkańców Podkarpacia - w Stalowej Woli i Tarnobrzegu drzewa otulił biały puch. Na szczęście nie zabrakło go także dla Małopolski - w Brzegach biel zdominowała dziś rano cały krajobraz.

Biel spowiła też województwa łódzkie, świętokrzyskie, śląskie, a nawet zachodniopomorskie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: as, est Źródło: Kontakt 24, tvnmeteo.pl