tvnpix
Do wypadku doszło w Tłokinii Kościelnej, Foto: Google Maps

Maszyna rolnicza przygniotła dziecko. Chłopiec nie żyje

W obrębie gospodarstwa w Tłokini Kościelnej w województwie wielkopolskim doszło do wypadku. Na 8-letniego chłopca przewróciła się maszyna rolnicza. Pomimo podjętej reanimacji, dziecka nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych.

- Na terenie gminy Opatówek, w obrębie jednego z gospodarstw, przewróciła się maszyna rolnicza i przygniotła ośmioletniego chłopca. Podjęta została próba reanimacji, niestety bez skutku. Lekarz stwierdził zgon chłopca - przekazała aspirant Anna Jaworska-Wojnicz z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Będzie sekcja zwłok

Jak dodała policjantka, na miejscu było pogotowie ratunkowe oraz strażacy. - O sprawie została też powiadomiona Prokuratura Rejonowa w Kaliszu - powiedziała.

Oficer dyżurny z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przekazał, że działania strażaków polegały na zabezpieczaniu lądowiska podczas lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jaworska-Wojnicz przekazała, że dziecko znajdowało się pod opieką członków rodziny. - Policjanci sprawdzili stan trzeźwości tych osób, były trzeźwe. Wstępne ustalenia policjantów, którzy byli na miejscu zdarzenia wskazują, że doszło do nieszczęśliwego wypadku - powiedziała.

Policjantka zaznaczyła, że decyzją prokuratora ciało chłopca zostało zabezpieczone do sekcji zwłok.

Autor: dk/mj