tvnpix
Gościem programu "Jeden na jeden" był Sławomir Neumann, Foto: tvn24

Konsultacje to "pic". Sławomir Neumann odpowiada na pytanie Reportera 24

Pytanie dotyczące poniedziałkowego wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy i jego projektów było tematem rozmowy w programie "Jeden na jeden". Gościem Bogdana Rymanowskiego był poseł Platformy Obywatelskiej, Sławomir Neumann. Polityk odpowiedział na zadane przez Was pytanie dotyczące nieobecności przedstawicieli ugrupowania na konsultacjach.
Gościem programu "Jeden na jeden" był Sławomir Neumann Źródło: tvn24

- Jak można zaufać PO skoro ta partia zniża się do poziomu Pana Kaczyńskiego i nie przychodzi na ważne spotkania, jak niegdyś robił to PIS będąc w opozycji? - zapytał Paweł.

Jak zaznaczył Sławomir Neumann, szef kancelarii prezydenta rozesłał informacje o konsultacjach na trzy godziny przed spotkaniem.

- Pan prezydent mówi o tym, że należy się spotkać pilnie w gronie szefów klubów, bo jest potrzebna zmiana w konstytucji. Co się wczoraj działo? Wróg u bram stał? Nie - pan prezydent przygotował niezgodną z konstytucją ustawę i chciał ją zalegalizować zmianą konstytucji - przekonywał polityk.

Konsultacje to "pic"

- Pół godziny po tym smsie powiedzieliśmy wyraźnie panu prezydentowi i opinii publicznej, że nie idziemy dyskutować na żadne spotkanie o zmianie w konstytucji, które będzie prowadził prezydent Duda, czy będzie prowadziło Prawo i Sprawiedliwość. Bo to są ludzie, którzy łamią konstytucję. Nie mówimy, że nie będziemy spotykać się z panem prezydentem w innych kwestiach, ale ta kwestia jest sprawą zamkniętą - powiedział Sławomir Neumann.

- My walczymy o to, żeby w Polsce była szanowana konstytucja, szanowane były procedury demokratyczne i niezawisłe, niezależne sądy. Od tego jesteśmy. Nie będziemy brali udziału w konsultacjach, które trwały dla wszystkich klubów razem pół godziny, nawet chyba nie. Czyli zdążyli dostać herbatę i kawę, nie wiem, czy zdążyli ją wypić. To był udawany jeden wielki pic. Myśmy nie dali się na to nabrać - ocenił polityk PO.

Całość czytaj na portalu tvn24.pl

Autor: ak//popi Źródło: tvn24