tvnpix
18-latek ranił policjantkę

Policjantka raniona nożem podczas interwencji. Napastnik straszył przechodniów

Nieoczekiwany finał policyjnej interwencji w Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie). Do szpitala trafiła ugodzona nożem policjantka i postrzelony w nogę napastnik. Do ataku doszło podczas próby zatrzymania 18-latka, który zastraszał przechodniów nożem. Informację i zdjęcia zamieściły serwisy ExpressElbląg i elblagnet.

Do interwencji policjantów doszło przed godziną 19 przy ul. Wiejskiej.

- Oficer dyżurny został poinformowany o mężczyźnie, który wymachując nożem zastraszał przechodniów - poinformował podkom. Krzysztof Nowacki z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Na miejsce pojechały dwa policyjne patrole. Funkcjonariusze nie zastali mężczyzny na ulicy, ale ustalili adres pod, którym miał się znajdować.

Jak podaje ExpressElblag, z mieszkania, w którym przebywał agresywny mężczyzna słychać było krzyki i wołania o pomoc.

Zranił nożem policjantkę

Gdy weszli do mieszkania 18-latek zachowywał się agresywnie i wymachiwał nożem.

- Próba użycia paralizatora elektrycznego nie odniosła skutku. Wymachujący nożem napastnik ranił w rękę policjantkę. W odpowiedzi na to drugi funkcjonariusz użył broni palnej - relacjonował oficer prasowy.

18-letni mężczyzna ranny w nogę i policjantka zostali przewiezieni do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Był poszukiwany

- 18-latek był bardzo pobudzony. W szpitalu mężczyzna zostanie przebadany na obecność alkoholu i narkotyków w organizmie - dodał podkom. Nowacki.

Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna był wcześniej notowany m.in. za rozbój, znęcanie się i pobicie. Był także poszukiwany.

W czasie interwencji policjanci zatrzymali także agresywną matkę napastnika. Kobieta była pijana.

Usłyszy zarzut

Jak poinformował w sobotę podkom. Nowacki, mężczyzna miał 0,8 promila alkoholu we krwi. Usłyszy zarzut czynnej napaści na policjanta. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Podkom. Krzysztof Nowacki z elbląskiej policji o zdarzeniu Źródło: tvn24

 

Autor: ak/popi