tvnpix
Foto: RafałKotylak

Polarne Karkonosze. "To był przepiękny poranek pełen koloru"

Zimą Karkonosze mogą wyglądać magicznie, zwłaszcza o poranku. "Po krótkiej wędrówce wdrapałem się na wzgórze, a moim oczom ukazała się piękna panorama" - napisał Reporter 24, który uchwycił wyjątkową scenerię na zdjęciach oraz filmie, które wysłał na Kontakt 24.

W ostatnim czasie w Karkonoszach pogoda nie rozpieszcza, mieliśmy tutaj dość długą i bezśnieżną aurę. Od końca grudnia 2020 roku śniegu zaczęło stopniowo przybywać, w ostatnich dniach w całej Kotlinie Jeleniogórskiej i okolicznych górach spadło sporo świeżego puchu - napisał na Kontakt 24 pan Rafał Kotylak.

Reporter 24 przyznał, że w wyższych partiach śnieżna pokrywa znacząco się podniosła. - Dla osoby takiej jak ja, zajmującej się fotografią krajobrazową, która głównie fotografuje w Karkonoszach, do pełni szczęścia brakowało jednak mroźnej i słonecznej pogody - dodał.

ZIMOWĄ PROGNOZĘ POGODY PRZECZYTASZ NA TVNMETEO.PL

"Przepiękny poranek pełen koloru"

Pan Rafał opisywał, że w prognozach pogody piękna i fotogeniczną pogodę zapowiadano już na niedzielę lecz ta okazała się być pochmurna.

 

- Na szczęście poniedziałek okazał się bardzo łaskawy. Przed świtem w Kotlinie Jeleniogórskiej i moim rodzinnym mieście, Piechowicach, temperatura mocno spadła, około godziny 5 rano wynosiła -9 stopni Celsjusza, a nisko nad kotliną unosiła się mgła, co zapowiadało interesujący poranek - cieszył się.

Jak przyznał, długo się nie zastanawiał i wybrał się do położonej 40 kilometrów od jego domu karkonoskiej Przełęczy Okraj, skąd poszedł na pobliskie wzgórze, by obejrzeć i sfotografować wschód słońca.

- Po krótkiej wędrówce wdrapałem się na wzgórze, a moim oczom ukazała się piękna panorama. Doliny zakryte były chmurami, a wyższe wzgórza wystawały nad morzami chmur, nad którymi podziwiałem piękne, kolorowe niebo. W takim wydaniu Karkonosze uwielbiam najbardziej cisza, spokój bezwietrznie, spory mroź i słońce. Myślę, że te ciekawe góry przy takiej pogodzie przypominają najbardziej krajobrazy polarne znane nam dobrze z filmów przyrodniczych. To był przepiękny poranek pełen koloru - relacjonował Reporter 24.

Czytaj więcej na tvnmeteo.pl

Autor: anw/dd Źródło: Kontakt 24/ tvnmeteo.pl