tvnpix
Do zdarzenia doszło w Krośnie, Foto: krosno24.pl

Podpory budowlane spadły na pracownika. Mężczyzna nie żyje

Podczas prac budowlanych na nowo budowanej hali w Krośnie (Podkarpackie) zawaliła się konstrukcja. Poszkodowany został jeden z pracowników budowlanych. Mężczyzna został wyciągnięty, jednak nie udało się go uratować. Zdjęcia i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do śmiertelnego wypadku na terenie jednej z nowo budowanych hal doszło w piątek po godzinie 15.

Według informacji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, poszkodowany został 60-letni pracownik budowlany.

- Podczas prac budowlanych 60-letni mężczyzna poniósł śmieć. Na miejscu policja, inspekcja pracy i prokuratura wyjaśniają okoliczności zdarzenia - przekazał Bartosz Wilk z zespołu prasowego podkarpackiej policji.

Zawaliła się połowa hali

- Podczas wylewania pierwszej płyty doszło do zawalenia się szalunkowej konstrukcji, zawaliły się podpory budowlane. W wyniku tego, poszkodowany został jeden z pracowników. Do działań ratowniczych zadysponowane zostały zespoły PSP z Krosna i zespół ratownictwa medycznego - poinformował młodszy brygadier Dariusz Gruszka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie.

Strażak zaznaczył, że w wyniku podjętych działań zdołano wydostać mężczyznę, jednak jego życia nie udało się uratować. - Lekarz z zespołu ratownictwa medycznego stwierdził zgon poszkodowanego - powiedział.

- Zawaliła się ponad połowa budowanej hali. Jest to hala o wymiarach 60 na 20 metrów i ponad połowa tej konstrukcji uległa zawaleniu - dodał mł. bryg. Gruszka.

Na chwilę obecną nie są znane przyczyny zdarzenia. Szczegóły wyjaśnia policja i inspekcja pracy.

Autor: dk/mj Źródło: Kontakt 24