tvnpix
Pożar komendy w Iławie, Foto: infoilawa.pl

Podpalił drzwi komendy policji. Uciekał na hulajnodze

27-letni mężczyzna podpalił drzwi Komendy Powiatowej Policji w Iławie (woj. warmińsko-mazurskie). Wcześniej oblał je łatwopalną substancją. Sprawca, który próbował uciekać hulajnogą, jest już w rękach policji, ale na razie nie chce rozmawiać z funkcjonariuszami. Zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy od serwisu infoilawa.pl.

- Mieszkaniec Iławy polał drzwi komendy łatwopalną substancją i je podpalił. Na szczęście wszyscy zdążyliśmy się ewakuować. Nikomu nic się nie stało - powiedziała nam sierż. szt. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa KPP w Iławie.

Mężczyzna ma 27 lat.

Próbował uciekać hulajnogą

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godziną 9 rano.

- Mężczyzna uciekając z miejsca zdarzenia najpierw odjechał kradzionym rowerem, potem próbował zabrać taksówkarzowi kluczyki samochodu. Ostatecznie uciekał hulajnogą. Po niespełna pół godziny został zatrzymany przez policjantów - relacjonowała podinsp. Anna Fic z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Mężczyzna został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim.

- Na razie w ogóle nie chce rozmawiać z policjantami, cały czas milczy - dodała sierż. szt. Kwiatkowska.

"Ma w domu plantację marihuany"

Po zatrzymaniu funkcjonariusze postanowili przeszukać dom mężczyzny. - Okazało się, że 27-latek ma w domu plantację marihuany - powiedziała policjantka.

Policja o podpaleniu w Iławie Źródło: tvn24
Autor: mz,kz/ja,sk Źródło: infoilawa.pl