tvnpix
Foto: Kalisz24 INFO

Pijana przyjechała na stację, chciała kupić alkohol

Ponad dwa i pół promila miała w wydychanym powietrzu kobieta, która przyjechała na stację benzynową by kupić alkohol. Przed dalszą jazdą powstrzymali ją świadkowie. Informację i zdjęcia z Kalisza (Wielkopolskie) zamieścił serwis Kalisz24 INFO.

Informacja o nietrzeźwej kierującej dotarła do policjantów w sobotę, między godzinami 21 a 22.

- Na jedną ze stacji benzynowych przy ulicy Stawiszyńskiej pojazdem marki Daewoo przyjechała kobieta, która była pijana - przekazał podkom. Witold Woźniak z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Pijana przyjechała po alkohol

Jak podkreślił, dzięki reakcji pozostałych klientów kobieta nie ruszyła w dalszą podróż. Autem kierowała 54-letnia mieszkanka Kalisza.

- Świadkowie byli przeświadczeni, że kierująca jest pod wpływem alkoholu, zawiadomili policję i udaremnili jej powrót samochodem - dodał.

Jak relacjonował Woźniak, celem jej podróży był alkohol.

- Kobieta przyjechała na stację po alkohol. Policjanci, którzy udali się na miejsce, po przebadaniu stwierdzili, że kobieta w wydychanym powietrzu ma ponad dwa i pół promila - poinformował.

Została odwieziona do domu. Odpowie przed sądem

Policjant dodał, że samochód kobiety został odholowany i zabezpieczony. Pijana kierująca została przewieziona do miejsca zamieszkania.

Kaliszance zostaną przedstawione zarzuty, a za swój czyn odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo do dwóch lat pozbawienia wolności.

Autor: ok/ak