tvnpix
Foto: Adam

Pierwsza wiosenna niedziela zaskoczyła śniegiem

Wszyscy, którzy postanowili wydłużyć sobie pierwszą niedzielę kalendarzowej wiosny i wstali w tym celu wcześniej, mogli przecierać oczy ze zdumienia. Zamiast wiosennej zielonej trawy ujrzeli... śnieg. "Zima nie daje za wygraną" - napisał Zbyszek. A jak wyglądał ten poranek u Was? Było biało?

 

 

 

 

 

 

Pierwsze opady wiosennego śniegu pojawiły się, zgodnie z prognozami tvnmeteo.pl, już w sobotę późnym wieczorem. Temperatura gwałtownie spadła. Jak poinformował nas Reporter 24 Zbyszek, rano na Mazurach termometr wskazywał -8 stopni Celsjusza. Mimo zapowiadanych niskich temperatur, dla wielu internautów był to duży szok.

Zimowa aura nie odpuszcza

Drugi dzień wiosny, jakby na przekór, jest dość zimowy. W całym kraju będzie zimno, w niektórych miejscach słupki rtęci nie przekroczą 1 stopnia. Do tego mroźne powietrze, które może potęgować uczucie chłodu. Mieszkańcy północnej i centralnej części Polski mogą liczyć za to na słoneczną rekompensatę. Z kolei na południu mogą wystąpić opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Najcieplej - 6 stopni - synoptycy prognozują w okolicach Zielonej Góry i Wrocławia.

Niedzielną prognozę pogody czytaj na TVNMETEO.PL.

Jak wyglądał Wasz poranek? Było biało i zimno? Czekamy na Wasze zdjęcia! Przypominamy też, że swoje relacje pogodowe na bieżąco możecie zamieszczać w naszym Gorącym Temacie. Czyżby, paradoksalnie, wiosenna część była bardziej biała niż zimowa?

 

 

 

 

 

Autor: popi/aw Źródło: tvnmeteo.pl