tvnpix
Do zdarzenia doszło w Krośnie, Foto: krosno24pl
Aktualizacja:

Pasażer zaatakował kierowcę busa

Policja zatrzymała pasażera, który w środę wieczorem zaatakował kierowcę busa na dworcu w Krośnie (Podkarpackie). Napastnik usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24 od serwisu Krosno24.pl.

Do zdarzenia doszło w środę, 17 czerwca, po godzinie 19.30.

- Autobus dojechał na stację docelową, a pasażerowie opuścili wnętrze pojazdu. Śpiącego pasażera kierowca chciał obudzić i zmobilizować do wyjścia z autobusu - relacjonował w czwartek Paweł Buczyński z policji w Krośnie. I dodał, że właśnie wtedy doszło do ataku. - Pasażer stał się bardzo agresywny, doszło do szarpaniny i ataku na kierowcę - mówił Buczyński.

"Wysoki, napakowany mężczyzna"

"Z pojazdu wybiegł wysoki, napakowany mężczyzna w jasnozielonej kurtce, spodniach moro z czarną czapką kaszkietówką i czarnym plecakiem. Miał krótkie, ciemne włosy. Wydał dziwny okrzyk i uciekł. Po chwili z busa wyszedł zakrwawiony kierowca. Okazało się, że chciał obudzić tego mężczyznę, bo spał, a on się zdenerwował i go zaatakował" - relacjonował świadek portalowi Krosno24.pl.

Jak poinformował portal, pogotowie ratunkowe wezwali świadkowie zdarzenia. Na miejscu pojawiły się również dwa radiowozy policyjne. Napastnik uciekł w kierunku przejazdu kolejowego.

Ranny kierowca trafił do szpitala, jego stan jest poważny. Trwają poszukiwania napastnika. - Aktualnie przesłuchujemy świadków i sprawdzamy monitoring - mówił w czwartek rzecznik. Policja dysponuje też rysopisem sprawcy, ale na razie nie udostępnia go mediom.

Rzecznik, z uwagi na wstępny etap postępowania, nie chciał powiedzieć, jakim narzędziem została ugodzona ofiara. - Nie wiadomo czy był to nóż, czy inne ostre narzędzie - wyjaśnił.

Sprawca zatrzymany

"W wyniku intensywnych działań operacyjnych, policjanci ustalili, że sprawcą może być 34-letni krośnianin. Mężczyzna został zatrzymany w sobotę około godz. 22, na terenie jednej z prywatnych posesji w Krośnie. Był kompletnie zaskoczony, nie spodziewał się, że funkcjonariusze wpadną na jego trop.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krośnie" - przekazała w poniedziałek, 22 czerwca, w swoim komunikacie podkarpacka policja.

Czytaj też na tvn24.pl.

Autor: akw, tam, wini/ks Źródło: tvn24.pl, Krosno24.pl, PAP