tvnpix
Paralotniarz utknął na drzewie, Foto: Artur Łukaszyk

Paralotniarz zawisł na drzewie. Na pomoc ruszyli strażacy i ratownicy górscy

Mężczyzna zawisł na paralotni na jednym z drzew w miejscowości Kąclowa (Małopolskie). Lot zakończył na wysokości 20 metrów, lądując na jodle. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Początkowo straż pożarna informowała o tym, że paralotniarz zawisł na drzewie w miejscowości Ropa. Jak jednak doprecyzował później młodszy brygadier Dariusz Surmacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach, do zdarzenia doszło w miejscowości Kąclowa.

Jak poinformował, paralotniarz zawisł na wysokości 20 metrów. - O godzinie 14:04 dostaliśmy sygnał o mężczyźnie, który lecąc paralotnią utknął na jodle. Na miejsce zostało wysłanych pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej i ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Grupy Krynickiej - dodał oficer prasowy. Jak powiedział strażak, paralotniarz samodzielnie przypiął się do pnia drzewa, minimalizując ryzyko upadku.

- Przy wykorzystaniu technik alpinistycznych, strażacy dotarli do mężczyzny. Zdjęli go drzewa - relacjonował - przekazał strażak.

Funkcjonariusze ściągnęli z drzewa również paralotnię. - Mężczyzna czuje się dobrze, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - podsumował mł. bryg. Surmacz.

Mł. bryg. Dariusz Surmacz z KP PSP Gorlice o wypadku paralotniarza Źródło: TVN 24
Autor: jw/kab

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.