tvnpix
Zamknięte rogatki nie powstrzymały kierowców, Foto: www_OSP_pl, Kontakt 24

Omijają zamknięte rogatki. Tuż przed nadjeżdżającym pociągiem

Kilkanaście sekund dzieliło kierowców trzech samochodów osobowych od tragedii. Zamiast poczekać przed przejazdem kolejowym postanowili pokonać go przed nadjeżdżającym pociągiem. Kierowców nie odstraszył nawet sygnał dźwiękowy, którego używał maszynista z pędzącego składu.

Do zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym między Turowem a Żernikami Wrocławskimi.

Na filmie przesłanym na Kontakt 24 widać sznur samochodów, które czekają przed zamkniętym - półrogatkami - przejazdem kolejowym. Nie wiadomo jak długo kierowcy musieli czekać na przejazd pociągu. Widać jednak, że trzech z nich straciło cierpliwość. Wyjeżdżają z kolejki aut i slalomem pokonują opuszczone już rogatki. Powietrze przeszywa dźwięk syreny pędzącego składu. Chwilę później pociąg pokonuje przejazd.

"Ryzyko i brawura"

- Jak pokazuje nagranie nawet sygnalizacja i rogatki nie powstrzymują kierowców przed ryzykiem i brawurą - komentuje Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. I dodaje, że to właśnie kierowcy powodują 98 procent wypadków.

- Lekceważą znak stop i czerwone światła sygnalizatorów, wjeżdżają pod opadające rogatki, a nawet omijają slalomem te już opuszczone. Tym nieodpowiedzialnym zachowaniem narażają nie tylko życie swoje i współpasażerów, ale także pasażerów i załogi pociągu - podkreśla Janus.

Przypomina, że nieodpowiedzialne zachowania kierowców prowadzą też do opóźnień na kolei. W 2017 roku aż 24 wypadki miały miejsce na przejazdach z sygnalizacją i rogatkami. Zdaniem służb prasowych PKP to właśnie ignorowanie czerwonego światła i rogatek są jednymi z najczęstszych przyczyn zdarzeń na przejazdach.

Czytaj także na portalu tvn24.pl

Autor: tam/gp

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.