tvnpix
Obywatelskie zatrzymanie w Warszawie, Foto: Paweł

Obywatelskie zatrzymanie w Warszawie. Kobieta miała dwa promile

Kobieta kierująca autem pod wpływem alkoholu została zatrzymana przez innych kierowców na warszawskim Mokotowie. Interweniowała policja. Informację, nagranie i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do obywatelskiego zatrzymania doszło w sobotę po południu na ulicy Sikorskiego w Warszawie. Reporter 24 Paweł relacjonował, że jego uwagę zwrócił samochód jadący wężykiem.

- Rzucało go z boku na bok, a przez okno ktoś wyrzucał buteleczki po wódce, takie "małpki". Jechałem tuż za tym autem. Po tym, jak zatrzymało się na światłach, wysiadłem ze swojego samochodu, żeby porozmawiać z osobą prowadzącą auto. To samo zrobił kierowca jadący obok – mówił autor nagrania.

Za kółkiem siedziała kobieta. - Jak nas zobaczyła, chciała odjechać, ale ją zablokowaliśmy. Ktoś zadzwonił po policję. Potem ta kierująca chciała uciec piechotą, ale moja żona złapała ją i trzymała do czasu przyjazdu policji - wyjaśnił.

Dwa promile

Na miejsce przyjechała policja. Zgłoszenie o "aucie jadącym wężykiem" funkcjonariusze otrzymali o godzinie 16.30.

-  Było to osobowe bmw, którym kierowała 46-letnia kobieta. Po sprawdzeniu jej trzeźwości alkomatem, okazało się, że miała dwa promile w wydychanym powietrzu. Kierującej zostało zatrzymane prawo jazdy – poinformował starszy aspirant Rafał Retmaniak z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Policjant potwierdził, że zgłaszający był osobą, która dokonała zatrzymania kierującej do czasu przyjazdu policji.

Czytaj też na tvnwarszawa.pl

Autor: JW,ran/gp Źródło: Kontakt 24/tvnwarszawa.pl