tvnpix
Samochód wpada w poślizg i uderza w barierę, Foto: marcinoos, Kontakt 24

Obróciło go na trasie S8. Poślizg i uderzenie w bariery

Niebezpieczna sytuacja na Trasie S8. Kierowca auta osobowego wpadł w poślizg, auto obróciło się wokół własnej osi, a następnie zatrzymało na barierce oddzielającej jezdnie. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do kolizji doszło w niedzielę między węzłem Wisłostrada a wjazdem do tunelu nad Gwiaździstą. Autor nagrania poruszał się jezdnią tranzytową.

- Sytuacja miała miejsce około godziny 15.30. Jakieś pół godziny wcześniej zaczął padać deszcz, więc warunki na drodze się pogorszyły. Jechałem w kierunku Żoliborza i zobaczyłem, jak jeden z kierowców traci panowanie nad swoim samochodem, wpada w poślizg i uderza w barierki - relacjonował pan Marcin.

Na nagraniu widać, że auto wpadło w poślizg, gdy kierowca wyjechał z dojazdu jezdni lokalnej. Auto przecięło dwa pasy, obróciło się wokół własnej osi i tyłem zawadziło o bariery oddzielające jezdnię, odbijając się od nich. Tylko dzięki nim pojazd nie dostał się na przeciwległy pas ruchu.

"Newralgiczne miejsce"

Z relacji pana Marcina wynika, że auto zatrzymało się. Nie doszło do zderzenia z innymi samochodami. - Widziałem, że zatrzymali się już inni kierowcy, by pomóc tamtemu, więc ja pojechałem dalej - dodał autor nagrania. - To takie newralgiczne miejsce, zaczyna się tunel, często dochodzi tam do wypadków i kolizji - podsumował.

Czytaj więcej na tvnwarszawa.pl

Autor: kk/b Źródło: TVN Warszawa / Kontakt 24