tvnpix
W Gorzowie Wielkopolskim spadł grad , Foto: Reporterzy 24

Niszczył samochody, wybijał okna. Grad wielkości jabłek

Przez województwo lubuskie przeszła krótka, ale bardzo intensywna burza. Najgorzej było w Gorzowie Wielkopolskim i okolicach, gdzie straż interweniowała wiele razy. Głównie były to zalania oraz połamane gałęzie. W czasie opadów ulicami Gorzowa płynęła rzeka deszczu i padał duży grad, co widać na zdjęciach nadsyłanych na Kontakt 24.

We wtorek około godziny 21 w Gorzowie Wielkopolskim rozszalała się nawałnica. Strażacy z województwa lubuskiego otrzymali kilkadziesiąt zgłoszeń związanych z pogodą.

W samym Gorzowie Wielkopolskim strażacy wyjeżdżali do 27 interwencji. Łącznie w całym regionie odnotowano około 40 zgłoszeń. Działania strażaków dotyczyły zalań piwnic, garaży i połamanych drzew.

Woda wdarła się do sklepu przy ulicy Słowiańskiej, poczty głównej przy ulicy Jagiellończyka, budynku ZUS oraz szkoły podstawowej przy ulicy Taczaka.

Nawałnica przyniosła także opady gradu. Niektóre kule gradowe były wielkości piłek tenisowych, a inne miały wielkość jabłek. Widać to na zdjęciach nadesłanych przez Reporterów 24. Grad wybijał szyby w samochodach i uszkadzał karoserię.

Na jednym ze zdjęć nadesłanych na Kontakt 24 widać również wybitą szybę w domu. W miejscowości Wojcieszyce grad wgniótł nawet dachówki jednego z domów.

Czytaj też na tvnmeteo.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: kw,ak//ank,map