tvnpix
Pasażerkę ukarała Straż Graniczna, Foto: tvn24
Aktualizacja:

Nie chciała założyć maseczki w samolocie, dostała mandat

Pasażerka samolotu linii Wizz Air z Oslo do Wrocławia została ukarana przez Straż Graniczną za niezastosowanie się do poleceń pilota - założenia maseczki na pokładzie maszyny. Kobieta nie chciała też wypełnić karty lokalizacyjnej. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Pasażerka dzisiejszego lotu z Oslo do Wrocławia wielokrotnie odmówiła założenia maseczki" - poinformowała w sobotę redakcję Kontaktu 24 jedna z osób, które również były na pokładzie maszyny linii Wizz Air.

Tuż przed południem, 1 sierpnia, samolot wylądował na lotnisku we Wrocławiu. I to tam niepokorną pasażerką zajęły się służby.

Interwencja na pokładzie

- Załoga samolotu Wizz Air lecącego z Oslo do Wrocławia z powietrza zgłosiła, że jedna z pasażerek w trakcie lotu nie chce założyć maseczki, pomimo próśb personelu pokładowego. Po lądowaniu pasażerka została ukarana przez Straż Graniczną - poinformował w sobotę Tomasz Lenart, szef obsługi pasażerskiej w Porcie Lotniczym Wrocław.

- Po godzinie 11 do oddziału Straży Granicznej wpłynęło zgłoszenie o potrzebie interwencji na pokładzie statku powietrznego. 36-letnia obywatelka Polski nie chciała założyć maseczki ani wypełnić karty lokalizacyjnej, mimo kilkukrotnych próśb personelu pokładowego. Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 200 zł za niezastosowanie się do poleceń pilota - poinformowała w poniedziałek redakcję Kontaktu 24 Natalia Sosnowska, zastępca rzecznika prasowego Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Jak dodała, każdy, na kogo zostaje nałożony mandat, zostaje pouczony o możliwości nieprzyjęcia mandatu. - Pani podpisała ten mandat, czyli go przyjęła. W ciągu 7 dni od daty wystawienia, może wnieść o uchylenie mandatu do właściwego sądu - w tym przypadku we Wrocławiu - uzupełniła Natalia Sosnowska.

Autor: mj,popi Źródło: Kontakt 24