tvnpix
Nawałnice i gradobicie

Nawałnica i gradobicie. W kilka chwil zrobiło się biało

W ciągu dnia było słonecznie i gorąco, a później miejscami zrobiło się wręcz biało. Front, który przechodzi nad Polską, przyniósł w wielu regionach burze, grad i ulewny deszcz. Zdjęcia i nagrania otrzymujemy na Kontakt 24.

 

Nad Polską przechodzi front atmosferyczny. Za nim płynie chłodne powietrze, które wypycha znad naszego kraju ciepłe masy powietrza. Z tego też powodu powstaje kontrast termiczny, co sprzyja powstawaniu burz. A te w czwartek przechodzą nad Polską.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed niebezpiecznymi zjawiskami dla kilku województw. W trzech ostrzeżenia są drugiego stopnia.

Utrudnienia

Na terenie województwa śląskiego do strażaków napłynęły 63 zgłoszenia o skutkach burz. Dotyczyły one zalanych piwnic, nieprzejezdnych dróg i zatkanych studzienek.

Jak poinformowała po godzinie 21 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na trasie S86 w Sosnowcu z powodu silnych opadów deszczu jezdnia w kierunku Katowic została zablokowana. Wyznaczono objazd ul. Baczyńskiego i Grota Roweckiego. Trasa ma być odblokowana od godziny 23.

W czwartek po południu w Katowicach na lotnisku wstrzymany został ruch powietrzny.

- Ze względu na silną burzę trwającą w Katowicach, samoloty nie mogą wystartować. To standardowa procedura bezpieczeństwa - mówił około godziny 19 Cezary Orzech, rzecznik Prasowy Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A. Powodem wstrzymania lotów był brak rękawów, którymi pasażerowie mogliby bezpiecznie przejść do samolotu.

Wasze relacje

Wiele pogodowych relacji otrzymaliśmy z województwa łódzkiego. W Zgierzu (Łódzkie) sypnął grad. Zdaniem Reporterów 24 był nawet wielkości piłeczek pingpongowych.

Czytaj też na tvnmeteo.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: aw Źródło: tvnmeteo.pl