tvnpix
Foto: JARO
Aktualizacja:

"Nareszcie zima!". Niż Mikołaj przyniósł śnieg

Niż o imieniu Mikołaj, którego centrum ulokowane jest nad Laponią, odwiedził Polskę. Początek grudnia nie zaskoczył, ale z pewnością Was oczarował białym puchem. Swoje relacje wysyłacie na Kontakt 24.

 

 

 

Wtorkowy poranek przywitał delikatnym przymrozkiem i opadami śniegu. Zdjęcia zabielonych krajobrazów otrzymaliśmy między innymi z Małopolski, Dolnego Śląska oraz Warmii i Mazur.

Niewielkie opady śniegu występują o na południu i południowym wschodzie kraju. Najbardziej intensywny śnieg pada w Bieszczadach.

We wtorek od zachodu Polskę objął układ wyżowy znad Niemiec i Francji. Nad krajem zalegać będzie jeszcze zimne powietrze pochodzenia arktycznego. W ciągu dnia opady śniegu prognozowane są dla Polski południowo-wschodniej. Na północnym zachodzie kraju padać ma deszcz ze śniegiem.

Ostrzeżenie IMGW

We wtorek i w kolejnych dniach w wielu regionach Polski na drogach i chodnikach może być ślisko. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniami. Obowiązuje prognoza zagrożeń, według której opady deszczu i mżawki mogą zamarzać

Więcej o prognozowanych opadach śniegu na tvnmeteo.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: anw,ps/aw Źródło: tvnmeteo.pl