tvnpix
Foto: Reporter24_NEWS

"Żubry są potulne jak baranki". Reporter 24 w Puszczy Białowieskiej

Białowieski Park Narodowy to miejsce specyficzne, zwłaszcza zimą. Można tam spotkać zwierzęta, uprawiać sport, a także wyciszyć się i odetchnąć od rytmu dnia codziennego. Wybrał się tam także Reporter 24, a swoją relację oraz zdjęcia przesłał na Kontakt 24.

 

Do Puszczy Białowieskiej Reporter 24 wybrał się służbowo w grudniu zeszłego roku. - Pojechaliśmy nakręcić kilka przebitek do programu. Chcieliśmy pokazać biegające w śniegu żubry - tłumaczył w rozmowie telefonicznej autor zdjęć.

Specyficzna dzicz bez internetu

Jak powiedział nam Reporter 24, Puszcza Białowieska od razu go urzekła. - To kapitalne miejsce, bardzo specyficzne, taka dzicz bez internetu - relacjonował.

- Z takich rzeczy, które utkwiły mi w pamięci, to drzewa, całe ośnieżone, ale takim szronem. Wyglądało to bardzo zjawiskowo, tak samo jak wschodzące nad parkiem słońce o poranku - podkreślił autor zdjęć.

Jak relacjonował, w Białowieskim Parku Narodowym znaleźć można wiele wspaniałych zwierząt, a także uprawiać sporty. - Były tam oczywiście żubry, które są potulne jak baranki. Można było je karmić i głaskać. Widziałem też sarny, jelenie i dzikie ptactwo. Miejsce to też jest bardzo dobre do biegania na nartach - wyliczał Reporter 24.

- Miejsce to polecam każdemu. Może niekoniecznie zimą, ponieważ było tam bardzo mroźno, natomiast latem będzie to idealne miejsce dla dzieci i dorosłych - zaznaczył mężczyzna.

Białowieski Park Narodowy

Założony jako drugi, po Pienińskim Parku Narodowym, jest jednym z pierwszych parków narodowych w Europie. Utworzony w 1932 roku, położony na terenie północno-wschodniej Polski w województwie podlaskim. Na terenie parku pod ochroną żyje największa na świecie wolnościowa populacja żubrów, które są też symbolem parku.

Autor: BK/aw

Komentarze (1)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Super

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   • Udostępnij komentarz w:
   • Kopiuj
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.