Zima zajrzała do części kraju. "Oby została z nami na jakiś czas"
Podczas gdy w większości Polski pogoda jest raczej daleka od tego, jakiej można byłoby się spodziewać o tej porze roku, są tacy, do których w sylwestra zajrzał śnieg. Materiały otrzymaliśmy na Kontakt 24.
"Oby została z nami na jakiś czas" - napisał Reporter 24 o nicku Graczu86, który podzielił się nagraniem powrotu zimowej aury do Ustrzyk Dolnych na Podkarpaciu. Jak dodał internauta, śnieg zaczął prószyć około godziny 14.30. To wystarczyło, aby miejscowy park się zabielił. Temperatura na Podkarpaciu w sylwestra w godzinach popołudniowych wynosiła około 0 stopni Celsjusza.
Czy będzie jeszcze padać?
Z prognoz wynika, że w trakcie sylwestrowej nocy opady na południowym wschodzie kraju będą zanikać, jednak powinien być to deszcz ze śniegiem.
A czy można liczyć na zimową aurę w pierwsze dni nowego roku? Według synoptyków, oprócz deszczu, w niektórych regionach kraju jest szansa, że poprószy śnieg. Jak informuje synoptyk tvnmeteo.pl Wojciech Raczyński, w ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem układu niżowego z centrami nad Danią - niżu Hermine i Białorusią - niżu Kira. Nadal napływać do nas będzie zimne i wilgotne powietrze polarne morskie z zachodu.
Autor: ps/dd / Źródło: tvnmeteo.pl / Kontakt 24
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Na południu Maroka doszło do tragicznego wypadku. Samochód przewrócił się, w wyniku czego dwóch polskich obywateli poniosło śmierć - potwierdził rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Maciej Wewiór. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt24.
Tragiczny wypadek w Maroku. Nie żyje dwóch Polaków
Policjanci z Inowrocławia wyjaśniają okoliczności zabójstwa 67-latki, do którego doszło w miejscowości Janikowo w województwie kujawsko-pomorskim. Zatrzymano 58-letniego mężczyznę, który - jak podaje policja - był konkubentem ofiary. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy.
Pieniądze na in vitro w tym roku się skończyły? Resort zdrowia potwierdza i informuje, że nie zamierza przeznaczać dodatkowych środków na realizację programu. Część klinik leczenia niepłodności wstrzymała procedury in vitro ze względu na brak funduszy. Docierają do nas sygnały od zawiedzionych kobiet starających się o dziecko w różnych polskich miastach. Jak udało nam się ustalić, niektóre transfery zarodków odwoływane są już po tym, jak pacjentka zaczęła przygotowanie farmakologiczne.
Skończyły się pieniądze na in vitro? Sygnały od pacjentek, komentarze lekarzy
W Łazach w powiecie węgrowskim (Mazowieckie) funkcjonował nielegalny dom opieki dla seniorów. Sprawa wyszła na jaw, kiedy syn jednej z pensjonariuszek przyjechał do niej w odwiedziny. Kobieta była nieprzytomna, miała siną twarz i głowę. - Okazało się, że jej stan wynikał z podawanych jej leków. Odbywało się to bez konsultacji z lekarzem - opowiedział redakcji Kontakt24 mężczyzna.
"Zastałem mamę nieprzytomną. Wyglądała, jakby umierała"
- Źródło:
- Kontakt24, tvnwarszawa.pl
Kierowca skody, który w niedzielę uciekał przed policjantami, usłyszał trzy zarzuty. Jak poinformowała prokuratura, przyznał się do zarzucanych mu czynów. Został objęty dozorem policji, nie może też opuszczać kraju. Służby ustaliły, że w trakcie ucieczki nie jechał sam - podróżowała z nim 7-letnia córka.
Uciekał przed policjantami, w aucie była jego 7-letnia córka. Usłyszał zarzuty
- Źródło:
- tvnwarszawa.pl
W wyniku ataku hakerskiego wyciekły dane klientów sklepu internetowego firmy Grycan - poinformowała biznesową redakcję tvn24.pl sieć lodziarni. Firma zapewnia, że sytuacja została opanowana, a sklep działa już bezpiecznie.
Na autostradzie A4 w miejscowości Zaczarnie (Małopolskie) wywróciła się cysterna przewożąca farbę budowlaną. Ta na szczęście nie wylała się na jezdnię. Kierowca zdołał sam opuścić pojazd. Dostał mandat. Utrudnienia mogą potrwać do późnych godzin wieczornych.
Na autostradzie wywróciła się cysterna. Przewoziła farbę
Przez Warszawę i okoliczne powiaty przeszła burza. Przyniosła przelotny, ale silny deszcz. Połamała drzewa w kilku dzielnicach. W jednym ze zderzeń ucierpiał pieszy, na którego spadła gałąź. W sumie na terenie województwa mazowieckiego strażacy odnotowali 251 zgłoszeń.
Przeszła burza, połamała drzewa. Jedno raniło pieszego
- Źródło:
- tvnwarszawa.pl, TVN24
W czwartek po południu na Puławskiej doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. Były duże utrudnienia w kierunku Śródmieścia.
