Zderzenie z karetką na sygnale. Trzy osoby ranne
Kierowca karetki, ratownik medyczny i pacjent trafili do szpitala po wypadku, do jakiego doszło w Płocku. Około godziny 15.50 w okolicy ronda Wojska Polskiego zderzyło się audi z karetką jadącą na sygnałach. O wypadku redakcję Kontaktu 24 poinformował jeden z internautów.
Jak poinformował nas st. asp. Andrzej Lewicki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, pojazd uprzywilejowany jechał na czerwonym świetle.
"Około godziny 15.50 w okolicy ronda Wojska Polskiego doszło do zderzenia audi z karetką jadącą na sygnałach. Audi przejechało na zielonym świetle, karetka na czerwonym, ale jest to pojazd uprzywilejowany. Pod wpływem uderzenia karetka przewróciła się na bok. Trzy osoby z karetki (pacjent i dwie osoby) zostały przewiezione do szpitala" - poinformował rzecznik.
Jak dodał st. asp. Krzysztof Piasek z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, pacjent to 80-letni mężczyzna. Obsługę karetki stanowiło dwóch mężczyzn: kierowca z uprawnieniami ratownika medycznego i ratownik medyczny.
Kierowca karetki i kierowca audi (34-letni mieszkaniec powiatu płockiego) zostali już przebadani na obecność alkoholu we krwi. Byli trzeźwi.
Autor: ak//tka
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
W wyniku silnego trzęsienia ziemi, które odnotowano u wschodnich wybrzeży Kamczatki, powstała fala tsunami. Dotarła ona między innymi do Hawajów. Na Kontakt24 napisały Polki przebywające na wyspach Oʻahu i Maui.
Relacje Polek z Hawajów: znajomi śpią w samochodzie, córki u nas na podłodze
W wypadku drogowym w Egipcie zginęła matka z dzieckiem - obywatele RP - potwierdził rzecznik MSZ Paweł Wroński. Jak przekazał, obrażenia odniosła jeszcze trójka innych naszych rodaków. Jedna z osób jest ciężko ranna. Pierwsze informacje o wypadku otrzymaliśmy na Kontakt24.
Śmiertelny wypadek w Egipcie. Nie żyje Polka i jej dziecko, troje innych Polaków rannych
Na brzegu w miejscowości Niechorze (Zachodniopomorskie) świadkowie zauważyli w wodzie ciało. Na miejsce skierowano służby. Policja potwierdziła, że to 16-latek, który w poniedziałek zniknął pod wodą w Dziwnówku.
Zniknął pod wodą w Dziwnówku, morze wyrzuciło ciało w Niechorzu. Policja potwierdza śmierć 16-latka
Po obfitych opadach deszczu trudna sytuacja panuje w mieście Tolkmicko (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie wciąż trwa wypompowywanie wody z zalanych terenów. Strażacy mają dużo pracy w Nowym Dworze Gdańskim (woj. pomorskie), gdzie zalanych zostało około 300 domów i w Elblągu, gdzie woda popłynęła głównymi ulicami.
Ulewy w Polsce. Zalanych kilkaset domów, woda płynąca ulicami
Co najmniej 2606 interwencji związanych z niebezpieczną pogodą odnotowali w poniedziałek polscy strażacy. Trudne warunki panowały od południowych krańców kraju po Wybrzeże. W działaniach brało udział ponad 16 tysięcy strażaków i ochotników.
Ponad 2600 zgłoszeń po ulewach w Polsce
W wyniku intensywnych opadów, które w ciągu ostatnich kilku dni przeszły nad Szczecinem, ucierpiało kilkadziesiąt działek na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Górki Ustowskie". - Po trzech godzinach opadów, woda potrafi sięgać działkowcom do pach - opisuje mężczyzna, który o sprawie poinformował Kontakt24.