tvnpix
Zatrzymanie pijanego kierowcy pod Rzeszowem , Foto: Marcin, Kontakt 24

Zatrzymał pijanego kierowcę podczas wycieczki szkolnej. "Jechał całą szerokością drogi"

Samochód, który wyjechał przed autokar wiozący uczniów na wycieczkę szkolną, jechał całą szerokością drogi. Kiedy zwolnił przed zwężeniem w okolicach Rzeszowa, nauczyciel podróżujący z dziećmi, wysiadł, aby odebrać kierowcy kluczyki i zawiadomić policję. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Pierwsze informacje oraz nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w piątek nad ranem, na podkarpackim odcinku trasy S19 między Kamieniem i Rzeszowem.

- Wyjechaliśmy w nocy ze Strupina i gdzieś na wysokości miejscowości Kamień wyjechał przed nas samochód osobowy. Początkowo myśleliśmy, że może kierowca przysypia, bo jechał całą szerokością drogi, zjeżdżając na pobocze i na przeciwległy pas, co było niebezpieczne, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w tym czasie co najmniej dwie osoby przechodziły koło drogi - relacjonował pan Marcin, który przesłał do nas nagranie niebezpiecznej sytuacji.

"Odmówił wyjścia, więc zepchnęliśmy auto na pobocze"

Po jakiś czasie mężczyźni doszli jednak do wniosku, że kierujący autem może być pod wpływem alkoholu. - Kierowca naszego autokaru cały czas utrzymywał bezpieczną odległość, nie próbował go wyprzedzać. Ja zadzwoniłem na policję, żeby zgłosić sytuację i podać jego numery rejestracyjne - opowiadał Reporter 24.

Kiedy pojazdy zbliżyły się do zwężenia drogi przed Rzeszowem, auto zwolniło. - Wyglądało jakby nie wiedział, gdzie ma jechać, więc skorzystałem z okazji, wyskoczyłem z autokaru, podbiegłem do drzwi kierowcy, otworzyłem je i udało mi się zabrać mu kluczyki. Pan odmówił wyjścia z samochodu, więc razem z naszym kierowcą zepchnęliśmy auto na pobocze. Ponownie zadzwoniłem na policję i powiedziałem, że już go mamy. Po godzinie przyjechał patrol i przy nas przeprowadzili badanie alkomatem. Funkcjonariusze zebrali od nas dane i mogliśmy jechać dalej, a pan został zatrzymany - powiedział nauczyciel. 

Miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie

Informację o zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy potwierdził nadkomisarz Adam Szeląg z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

- O godzinie 5.12 otrzymaliśmy zgłoszenie, że drogą S19 od miejscowości Kamień w kierunku Rzeszowa, kierowca autokaru zauważył prawdopodobnie nietrzeźwego kierowcę samochodu osobowego. Po przyjeździe na miejsce policjanci potwierdzili, że kierujący seatem faktycznie był nietrzeźwy, w związku z czym został zatrzymany. Teraz będą z nim prowadzone czynności - przekazał policjant.

Mężczyzna ma 52 lata i jest mieszkańcem powiatu niżyńskiego. Jak poinformował nadkom. Szeląg, miał 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Czytaj również na tvn24.pl

Autor: est, tm/ tam Źródło: Kontakt 24, tvn24.pl