Ruina czy cenny zabytek? Stary dworzec kolejowy w Międzyrzeczu budzi kontrowersje. Strawiony przez pożary i zamknięty na przysłowiowe cztery spusty budynek zwrócił uwagę Reportera 24, Storczyka. "Gotowa sceneria do wojennego filmu" - zauważył internauta.
Wybudowany w 1885 roku dworzec to zabytek. Przez ponad wiek swojego istnienia przetrwał niejedne wichry i burze - nie tylko te dosłowne.
Pierwszy raz pod młotek poszedł jesienią ubiegłego roku. Potem kolej jeszcze kilkukrotnie próbowała sprzedać budynek. Nadgryziony przez ząb czasu dworzec nie znalazł jednak właściciela.
I kolej i mieszkańcy Międzyrzecza nadal liczą, że znajdzie się ktoś, kto przywróci stacji dawny blask.
W podobnym stanie jest Pałac Sobańskich w Guzowie. Jedna z najciekawszych XIX-wiecznych rezydencji nieszczeje w oczach. Zdjęcia zamieścił Reporter 24 Wtc.
Straszy również podupadły dworzec w Goczałkowicach Zdrój. Budynek, który został wybudowany w 1870 roku, zniechęca swoim widokiem mieszkańców i kuracjuszy przyjeżdżających do mieszczącego się tu uzdrowiska. Zdjęcia umieścił na swoim profilu Reporter 24 Zygmunt_Mazurkiewicz.
ja,ak//ŁUD,tka
ZNASZ PODOBNE MIEJSCA? NAPISZ DO NAS I WYŚLIJ ZDJĘCIA!
Autor: redakcja
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Do Polski dotarła strefa ulewnych opadów deszczu. Na Kontakt24 otrzymaliśmy nagrania pokazujące ulewę na Dolnym Śląsku. Wcześniej grzmiało na Podlasiu, gdzie burza zniszczyła dach budynku gospodarczego.
Ulewy na Dolnym Śląsku, zerwany dach na Podlasiu. Pierwsze skutki piątkowych burz
W piątek rano na warszawskich Młocinach w autobusie linii 511 doszło do wycieku wrzącej cieczy. Jak wyjaśnia przedstawiciel Miejskich Zakładów Autobusowych, ze zbiornika wydostał się płyn chłodniczy. Nikomu nic się nie stało.
"Zobaczyłem strugę płynu wydobywającą się znad okna". Awaria i wyciek w autobusie
- Źródło:
- Kontakt24, tvnwarszawa.pl
Przez część Polski w czwartek przechodziły burze. Zjawiskom towarzyszyły ulewne opady oraz silne porywy wiatru. W Małopolsce strażacy interweniowali blisko 200 razy, a na Podkarpaciu są odbiorcy bez prądu.
Burze i ulewy w Polsce. Uszkodzone dachy w Małopolsce, brak prądu na Podkarpaciu
W sierpniu cena pelletu - biopaliwa, które cieszy się w Polsce coraz większą popularnością - wzrosła w niektórych przypadkach nawet dwukrotnie. Dla osób, które ogrzewają tym materiałem swoje domy, uzupełnienie zapasów staje się prawdziwym wyzwaniem. - Obecnej sytuacji nie traktowalibyśmy wyłącznie jako chwilowego problemu cenowego. To również pytanie o bezpieczeństwo i odporność całego rynku biomasy - mówi w rozmowie z tvn24.pl Agnieszka Kędziora-Urbanowicz, wiceprezes Polskiej Rady Pelletu.
Nawet dwukrotny wzrost cen pelletu. "Namówili na ekologię, a teraz nie ma opału"
- Źródło:
- tvn24.pl, Cenapelletu.pl, Kontakt24
O poranku zalana została ulica generała Zajączka na Żoliborzu. Podczas prac drogowych uszkodzony został hydrant. Do czasu jego naprawy wstrzymane będą dostawy wody do trzech bloków.
Podczas remontu ulicy uszkodzili hydrant. Mieszkańcy trzech bloków bez wody
- Źródło:
- tvnwarszawa.pl
Strażacy interweniowali ponad tysiąc razy w poniedziałek w związku z niebezpieczną pogodą. W części kraju wystąpiły burze z silnym wiatrem oraz intensywnymi opadami deszczu. Interwencje dotyczyły między innymi zerwanych dachów oraz zalanych posesji.
Nawałnice w Polsce. Ponad tysiąc interwencji strażaków
W okolicach turystycznej chorwackiej miejscowości Omisz szaleje pożar lasu. W piątek po południu znaleziono ciało. Kilkadziesiąt osób zostało rannych. Przed niebezpiecznym żywiołem ostrzega polskie MSZ. O tym, jak wyglądała sytuacja na miejscu, opowiedziała polska turystka, która napisała do nas na Kontakt24.
