tvnpix
Przejazd księży ulicami Bydgoszczy, Foto: Aleksandra

Z autobusu pozdrawiał i błogosławił wiernych. Apelował: zostańcie w domu

W Bydgoszczy w niedzielę wielkanocną od rana ksiądz jeździł autobusem i przez megafon pozdrawiał wiernych. Przy okazji apelował: zostańcie w domu. Nagrania od mieszkańców otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Na nagraniach nadesłanych przez Reporterki 24 słychać wesołą muzykę i entuzjastyczny głos z megafonu krzyczący: "Alleluja!". Po chwili zza drzew wyłonił się orszak trzech pojazdów: najpierw auto z flagą Polski wystawioną przez szyberdach, potem autobus z księdzem z mikrofonem w dłoni, stojący w otwartych drzwiach pojazdu, a za nimi policyjny bus, który od czasu do czasu włączał na kilka sekund sygnały dźwiękowe.

Ksiądz pozdrawiał i błogosławił wiernych, ale jednocześnie apelował: zostańcie w domu! Reporterka 24 przekazała, że autokar z księżmi jeździł między innymi po bydgoskiej dzielnicy Fordon i "we wspaniały sposób od rana głosił dobrą nowinę".

Kościół wyszedł do wiernych

Z powodu epidemii Covid-19 kościoły zostały praktycznie zamknięte dla wiernych – w mszach świętych czy innych ceremoniach religijnych może brać udział jednorazowo maksymalnie pięć osób. – To pierwsze święta, gdy dla dobra nas samych oraz naszych rodzin i całego społeczeństwa, powinniśmy zostać w domu i świętować w gronie osób, z którymi mieszkamy – przekazał ksiądz Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Episkopatu Polski.

- W te święta nikt nie może czuć się samotny i odizolowany, dlatego twórzmy wspólnotę posługując się nowymi mediami. Wiele osób będzie nam za to wdzięcznych, że jesteśmy razem i o nich pamiętamy – apelował rzecznik. Księża z Bydgoszczy postanowili wziąć sobie tę radę do serca i wyjść do wiernych w bardziej tradycyjny, ale bezpieczny i sympatyczny sposób.

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: eŁKa/gp Źródło: tvn24.pl