tvnpix
Foto: nika

"Wystraszony jelonek" na środku jezdni. Osłaniali go kierowcy

Jelonek próbował przedostać się przez trzypasmową jezdnię w Warszawie. Przestraszone zwierzę osłaniali przejeżdżający kierowcy. Pierwszą informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Przestraszone zwierzę zauważyli kierowcy około 5:30 na jednej z jezdni ulicy Wiertniczej w Warszawie.

- Nie wiadomo czy maluch został potrącony, czy tylko się zgubił - relacjonowała Reporterka 24, która przesłała do nas zdjęcia "wystraszonego jelonka".

Jak dodała, zwierzę próbowało przedostać się przez pas zieleni, jednak barierki były dla niego za ciężkie do sforsowania.

- Kierowcy informowali się na bieżąco i osłaniali wystraszonego malucha przed ewentualnym dalszym potrąceniem - wyjaśniła. Na miejsce został także wezwany Ekopatrol.

"Nie udało się znaleźć zwierzęcia"

Portal tvnwarszawa.pl skontaktował się z Jerzym Jabraszko ze straży miejskiej, który potwierdził otrzymanie zgłoszenia.

Działania strażników nie przyniosły jednak rezultatu. - Nie udało im się znaleźć zwierzęcia. Przejrzeli okoliczne miejsca, jednak bez efektu - wyjaśnił. - Najwyraźniej samo się oddaliło, miejmy nadzieję że całe i zdrowe - dodał.

Zdjęcie zwierzęcia na prośbę tvnwarszawa.pl obejrzał Gruszka z Lasów Państwowych. W rozmowie z portalem ocenił, że zagubione na ruchliwej ulicy zwierzę to kozioł sarny.

Czytaj również na tvnwarszawa.pl

Autor: ab/pm Źródło: tvnwarszawa.pl