tvnpix
Foto: Łukasz Kiełtyka

Wyspy jak odcisk dłoni

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy wyjątkowe zdjęcia z Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. Pan Łukasz z żoną jedno z nich wykonali w jesiennej, a drugie w zimowej scenerii. Wyspy kształtem przypominają odcisk dłoni.

- Na przełomie lata i jesieni, gdy zaczęły się odłowy karpia, wybraliśmy się z żoną nad Dolinę Baryczy, żeby uwiecznić jesienny krajobraz. Nie spodziewaliśmy się takiego efektu. Po publikacji zdjęć wiele osób zwróciło uwagę na to, że wyspy kształtem przypominają psa czy odbicie dłoni matki natury - opowiadał autor fotografii.

W to samo miejsce wrócił z żoną w grudniu. - Chcieliśmy się przekonać, czy będzie coś widać i znowu było zaskoczenie. Tym razem zdjęcie porównano do szkicu - przekazał. Wtedy pan Łukasz wraz z żoną Kingą zastali wodę, która otacza wyspy, przykrytą śniegiem.

Fotografie zostały wykonane dronem w miejscowości Bartniki (Dolnośląskie).

"Tutaj jest naprawdę pięknie. Nie tylko z lotu ptaka"

- Widziałem kiedyś u was w programie zdjęcie zagajnika w kształcie pieska wykonane za pomocą drona. Pomyślałem, że również podzielę się z wami takim zdjęciem i swoją pasją. Fotografią zajmujemy się od dwóch-trzech lat. Głównie interesuje nas Dolina Baryczy. Mieszkamy niedaleko i uważam, że jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, choć nie jest tak popularne jak polskie góry czy morze. Znamy różne zakątki, czasami korzystamy ze zdjęć satelitarnych i odkrywamy nowe miejsca - opowiadał autor fotografii.

Pan Łukasz zachęca do przyjazdu nad Dolinę. - Tutaj jest naprawdę pięknie. Nie tylko z lotu ptaka, ale także podczas spaceru można podziwiać przyrodę. Niewiele ludzi tutaj przyjeżdża, zwłaszcza podczas pandemii, ale naprawdę warto się tutaj wybrać i to zobaczyć - relacjonował w rozmowie z redakcją Kontaktu 24.

Zapytany o kolejne pomysły na fotografie, pan Łukasz przyznał, że nadal chce fotografować Dolinę Baryczy. - Cały czas szukam pomysłów, inspiracji. Zostanę przy przyglądaniu się temu miejscu. Na przykład wschody i zachody słońca tworzą na fotografii wyjątkowy efekt - zachęcał.

Czytaj też na tvnmeteo.pl

Autor: ek,ps/ak Źródło: tvnmeteo.pl, Kontakt 24