W dzisiejszym odcinku programu "Dwie prawdy" Jan Wróbel zajrzał do Szwecji, gdzie w ramach walki z rasizmem, postanowiono pozbyć się z prawodawstwa słowa "rasa". Jak argumentuje minister ds. integracji Erik Ullenhag, "podstawą rasizmu jest przekonanie, że istnieją różne rasy i, że przynależność do nich sprawia, że ludzie zachowują się w określony sposób, a niektórzy są lepsi od innych. Wiemy, że to nieprawda". Przeciwnicy pomysłu powołują się na przykład sportu, w którym wyraźnie widać dominację konkretnych ras nad innymi - np. Etiopczyk wygrał dla Polski medal w maratonie. Czy pojęcie "rasy" można wyrzucić z prawodawstwa? Jakie jest Wasze zdanie na temat tego pomysłu?
W drugiej części programu Roman Kurkiewicz przyjrzał się danym Eurostatu, według których ponad 1,9 mln Polaków pomiędzy 15 a 34 rokiem życia nie uczy się ani nie pracuje żyjąc na koszt innych osób. Młodych ludzi nie studiujących oraz nie pracujących nazywa się w Europie NEET-sami. Jak wynika z badań CBOS-u już co czwarty uczeń szkoły średniej uważa, że należy do straconego pokolenia. Jak oceniacie szanse życiowe młodych ludzi w Polsce? Z czego wynika taka sytuacja?
Program "Dwie prawdy" emitowany jest na antenie TVN24 od poniedziałku do piątku o godzinie 21. Do dzielenia się swoimi opiniami prowadzący zapraszają również i Was. Czekamy na Wasze komentarze - pod adresem kontakt24@tvn.pl, na forum pod poniższym tekstem, a także w mediach społecznościowych - na Facebooku, Twitterze i Instagramie.
Autor: Dwie Prawdy