Wyprzedzanie w zamieci i czołowe zderzenie. "To bezmyślne i karygodne"

Wyprzedzanie w zamieci i czołowe zderzenie / fot

Fatalna pogoda, kierowca decydujący się wyprzedzać przy zerowej widoczności i czołowe zderzenie z nadjeżdżającą lawetą. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy film pokazujący moment wypadku, do którego doszło w okolicy Łosic (woj. mazowieckie). "Ewidentnie bezmyślne i karygodne zachowanie kierowcy" - podsumował brawurową jazdę Mariusz Sokołowski, rzecznik Komendy Głównej Policji. Choć zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, tym razem nie pociągnęło za sobą ofiar śmiertelnych.

Kontakt24 - Opinia użytownika

Do zdarzenia aut doszło w zeszły wtorek na drodze krajowej nr 19 w pobliżu Łosic (woj. mazowieckie). "Kierujący fordem focusem 30-latek nie upewnił się co do możliwości wyprzedzania samochodu, wskutek czego doprowadził do zderzenia z nadjeżdżającym pojazdem" - powiedział redakcji Kontaktu 24 Tomasz Zozula, rzecznik prasowy łosickiej policji.

Jak dodał, po przyjeździe policji na miejsce okazało się, że kierowca forda był trzeźwy. "Nikomu nic się nie stało, więc zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową" - wyjaśnił Zozula. "Kierowca forda został ukarany mandatem w wysokości 300 zł" - poinformował.

Wyprzedzał mimo braku widoczności

O ocenę zachowania kierowcy na drodze poprosiliśmy rzecznika Komendy Głównej Policji, który określił je, jako "ewidentne bezmyślne i karygodne". "Jedną z głównych zasad, która obowiązuje w trakcie wyprzedzania, to obowiązek upewnienia się, czy mamy wystarczającą widoczność i miejsce do wyprzedzania" - tłumaczył rzecznik.

Kierowca wyprzedzając spowodował zagrożenie w ruchu drogowym i doprowadził do kolizji, za co najwyższy wymiar kary, jaki przewiduje kodeks, to 300 złotych mandatu i 6 punktów karnych. Zdaniem Mariusza Sokołowskiego, obaj kierowcy mieli dużo szczęścia, że w ogóle przeżyli.

Autor: aolsz,AP//tka,aw

Ważny temat?

Podziel się!

Ważny temat?

Podziel się!

Czekamy na Wasze:

Pozostałe wiadomości

W Gorzowie Wielkopolskim doszło do pożaru dachu Akademii im. Jakuba z Paradyża. Spłonęły dach i poddasze. Ogień rozprzestrzenił się na pobliski budynek, a także na piętro niżej. Strażakom udało się opanować żywioł po kilku godzinach akcji, a dogaszanie może potrwać nawet do sobotniego poranka. Nieznane są przyczyny wybuchu pożaru. Prezydent miasta Jacek Wójcicki mówi o "przepotężnej skali zniszczeń".

Spłonął historyczny budynek. "Skala zniszczeń przepotężna"

Spłonął historyczny budynek. "Skala zniszczeń przepotężna"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, kontakt 24

Nie znaleziono obiektu latającego, który miał spaść w środę w okolicy Gorzyczek (woj. śląskie). Osoba zgłaszająca widziała lecącą nisko awionetkę, a potem dym. Z kolei Polska Agencja Żeglugi Powietrznej odebrała z tej samej okolicy sygnał alarmowy niewiadomego pochodzenia. Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24. 

Dym, sygnał alarmowy i nocne poszukiwania awionetki. Nic nie znaleźli

Dym, sygnał alarmowy i nocne poszukiwania awionetki. Nic nie znaleźli

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl/ Kontakt24

Wielka Brytania zmaga się z silnym wiatrem i ulewami. Dochodzi do gwałtownych powodzi. Najtrudniejsza sytuacja jest na południu Anglii, gdzie ewakuowano część osób z kompleksu domków letniskowych i pola kempingowego. Jedna osoba z objawami hipotermii trafiła do szpitala. Zalane są niektóre drogi, wystąpiły utrudnienia na kolei.

Wichury i powodzie w Anglii. Setki osób ewakuowano

Wichury i powodzie w Anglii. Setki osób ewakuowano

Źródło:
The Independent, BBC, Reuters, Kontakt 24

We wtorek w godzinach porannych samochód ciężarowy wypadł z drogi pomiędzy miejscowościami Mielenko Drawskie a Dzikowo (Zachodniopomorskie). Przewożony w naczepie ładunek wysypał się na jezdnię, zablokował przejazd. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Samochód ciężarowy przewrócił się, rozsypany ładunek zablokował drogę

Samochód ciężarowy przewrócił się, rozsypany ładunek zablokował drogę

Po kilkugodzinnej akcji strażacy opanowali pożar hali magazynowej przy ulicy Rzepakowej w Katowicach. - Doszło do pożaru w przestrzeni, gdzie magazynowane były hulajnogi elektryczne - przekazał kpt. Rafał Gruszka z Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Gęsty dym zaalarmował mieszkańców Katowic

Gęsty dym zaalarmował mieszkańców Katowic

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, Kontakt24, PAP

Ptak zaplątał się w siatkę balkonową w Kielcach. Aby oswobodzić go z pułapki, konieczna była interwencja strażaków. Zdjęcia z akcji otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Ptak uwięziony w siatce balkonowej. Uratowali go strażacy

Ptak uwięziony w siatce balkonowej. Uratowali go strażacy

Źródło:
Kontakt 24

81-letni kierowca zasłabł za kierownicą na drodze krajowej nr 21 na wysokości Zimowisk (woj. pomorskie), zjechał na przeciwległy pas i uderzył w inne auto. Na czas pracy policji wprowadzono ruch wahadłowy. Zdjęcia i film otrzymaliśmy na Kontakt 24.

81-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą

81-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą

Źródło:
tvn24.pl

W Gnieźnie pijany kierowca zamiast objechać rondo dookoła, wjechał na jego środek. Auto utknęło na zielonej wyspie. - 64-latek twierdził, że się zamyślił - przekazuje oficer prasowa gnieźnieńskiej policji.

Zatrzymał się na środku ronda. Twierdzi, że się zamyślił

Zatrzymał się na środku ronda. Twierdzi, że się zamyślił

Źródło:
TVN24.pl