tvnpix
Foto: Konrad

Wyprzedzał kilka pojazdów, uderzył w ciężarówkę. Karambol i zablokowana krajowa "23"

Sześć pojazdów zderzyło się w miejscowości Dzicze (Zachodniopomorskie) na drodze krajowej 23. Kierujący volkswagenem próbował wyprzedzać kilka aut na raz i uderzył w nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówka. Droga była całkowicie zablokowana przez kilka godzin. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do wypadku doszło przed godziną 15 na drodze krajowej numer 23 tuż przed przejazdem kolejowym.

Jak poinformował st. asp. Jacek Poleszczuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu, kierujący volkswagenem chciał wyprzedzać na łuku drogi kilka samochodów. - W pewnym momencie z naprzeciwka wyjechała ciężarówka. Kierujący próbował jeszcze odbić i się schować na prawym pasie, ale nie zdążył. Uderzył w ciężarówkę po czym odbił się od niej i uderzył w kolejny pojazd ciężarowy. Do tego doszły trzy samochody, które nie zdążyły wyhamować. Łącznie w karambolu brało udział sześć pojazdów - przekazał st. asp. Poleszczuk.

Kilka godzin utrudnień

W zdarzeniu ucierpiał kierowca volkswagena. - Mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na badania do szpitala w Dębnie została zabrana kobieta kierująca audi - powiedział TVN24 mł. bryg. Grzegorz Słota z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu.

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia zakończyły się po godz. 21.

Strażak o karambolu na drodze krajowej 23
Autor: ahw//popi