tvnpix
Foto: Tomek

Wypadek w tunelu podczas prac spawalniczych. Dwie osoby nie żyją

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądował na warszawskiej Białołęce. Na terenie zakładów farmaceutycznych doszło do wypadku, na miejscu zginęły dwie osoby. Przyczyny tego tragicznego zdarzenia bada policja. Zdjęcia z akcji służb otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj też na tvnwarszawa.pl

Do zdarzenia doszło po godzinie 11 w jednym z zakładów na Tarchominie podczas prac konserwatorskich. - Podczas prac spawalniczych w tunelu znajdującym się pod ziemią doszło do wypadku - potwierdził Wojciech Kapczyński ze straży pożarnej.

Dodał, że dwie osoby zostały poszkodowane, obie były nieprzytomne. - Po naszym przyjeździe jedna z osób poszkodowanych była już na powierzchni, nasze działania polegały na wydostaniu drugiego poszkodowanego i przekazaniu go ratownikom medycznym - zaznaczył.

Na miejsce przyjechało pięć zastępów straży pożarnej. Lądował również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. - Teraz będziemy weryfikować, co się wydarzyło - powiedział strażak.

Przed godziną 13 Paulina Onyszko, rzeczniczka białołęckiej policji przekazała, że mimo natychmiastowej pomocy obie osoby zmarły na miejscu. - Z niewyjaśnionych przyczyn doszło do wybuchu w komorze ciepłowniczej. Trwają czynności związane z zabezpieczeniem miejsca zdarzenia, ustaliliśmy świadków, zbieramy pierwsze informację. Na miejscu będzie pracował również prokurator - powiedziała.

Autor: kz/gp Źródło: tvnwarszaw.pl/Kontakt 24