tvnpix

Wykolejony wagon sunął po jezdni. Nagranie z monitoringu

Jeden z wagonów tramwaju na zakręcie nagle wypadł z szyn i przez kilka metrów sunął bokiem po jezdni. Sytuację zarejestrowała kamera monitoringu umieszczona na jednej z kamienic w Zgierzu (woj. łódzkie). Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24 od Yolo1993.

Tramwaj wykoleił się w poniedziałek przed godziną 11 na ulicy 1 Maja w Zgierzu. Na nagraniu widać, jak motorniczy zaczyna skręcać w lewo. Nagle tył jego pojazdu wypada z szyn i sunie po jezdni, o mało nie przewracając się na bok.

- Na tę chwilę nie wiemy, co mogło być przyczyną tego zdarzenia - powiedział st. asp. Grzegorz Tkaczyk z KPP w Zgierzu. - Być może ostrożności nie zachował motorniczy lub wypadek spowodowała awaria techniczna - dodał. Policja będzie badać tę sprawę.

Na czas usuwania uszkodzonego tramwaju ulica 1 Maja była zablokowana. - Akcja z udziałem pracowników MPK i policji przebiegła sprawnie i szybko udało nam się odblokować jezdnię - powiedział Tkaczyk.

Zwrotnica i torowisko sprawne

We wtorek Sebastian Graczyk, rzecznik prasowy MPK w Łodzi, poinformował, że torowisko i zwrotnica, na której doszło do zdarzenia, były sprawne. - Będziemy sprawdzać, co mogło się tutaj zadziać - dodał.

Z kolei mł. asp. Marzanna Boratyńska z łódzkiej policji podkreśliła, że motorniczy miał wieloletni staż pracy w MPK w Łodzi. - Jest to osoba posiadająca uprawnienia. Motorniczy był badany na zawartość alkoholu w organizmie, był trzeźwy - poinformowała.

Jak zaznaczyła, żadnemu z ośmiu pasażerów, którzy znajdowali się w tramwaju w trakcie zdarzenia, nic się nie stało.

Policja i rzecznik łódzkiego MPK o zdarzeniu w Zgierzu Źródło: tvn24

 

Autor: mg/ja