tvnpix
Zabawa niedźwiedzia w warszawskim zoo, Foto: olczyk, Kontakt 24

Wspólna zabawa oponą. Niedźwiedź bawił się ze zwiedzającymi warszawskie zoo

Niedźwiedzie polarne to kontaktowe zwierzęta. Reagują na swoje imiona, lubią zabawę. Przekonali się o tym odwiedzający warszawskie zoo, gdy mieszkający w nim niedźwiedź zachęcał ich do wspólnej gry oponą. Sytuację zarejestrowała Reporterka 24, a nagranie przesłała na Kontakt 24.

Niedźwiedzie polarne zamieszkujące warszawskie zoo to duże i drapieżne zwierzęta, jednak jak się okazuje, lubią towarzystwo odwiedzających je ludzi.

Na nagraniu zarejestrowanym w ostatnią niedzielę w warszawskim zoo widać, jak niedźwiedź biały bawi się oponą. W pewnym momencie podrzucą ją do góry. Goście ogrodu łapią zdobycz i odrzucają niedźwiedziowi. Ten podpływa, nurkuje i wypływa na powierzchnię z przedmiotem w łapach. Na koniec podgryza zdobycz. Reporterka 24 olczyk, która obserwowała zabawę, relacjonowała, że czuła się bezpiecznie, bo zwiedzających od niedźwiedzia dzieliła stabilna siatka.

- Niedźwiedzie białe to kontaktowe zwierzęta. Reagują na swoje imiona - powiedziała Anna Karczewska z warszawskiego zoo. Jak dodała, lubią obecność ludzi, co odróżnia je od niedźwiedzi brunatnych, które nie są tak chętnie nastawione do zwiedzających.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jak opowiadała Anna Karczewska, pracownicy pilnują, aby zwierzęta, w tym niedźwiedzie, miały jak najlepsze warunki. Do zabawy otrzymują różne przedmioty, na przykład pachołki drogowe. Treserzy także zachęcają je do zabawy, na przykład w czasie pokazów karmienia.

W jednym z odcinków filmowego cyklu "ZOObacz co w Warszawskim ZOO", Andrzej Kruszewicz, dyrektor ogrodu, opowiadał o skłonności do zabawy niedźwiedzi polarnych. - Trzeba im ciągle czegoś nowego dostarczać – mówił.

Mimo otwartości na ludzi, Anna Karczewska apeluje, aby podczas zwiedzania ogrodów przede wszystkim zwracać uwagę na bezpieczeństwo. - Trzeba pamiętać, że niedźwiedzie polarne to silne i niebezpieczne zwierzęta - podkreśliła.

Czytaj też na tvnwarszawa.pl

Autor: mp/ak