Tak gracie z Orkiestrą za granicą

Źródło:
Kontakt 24
Jak WOŚP gra na świecie? Zaglądamy do sztabów zagranicznych
Jak WOŚP gra na świecie? Zaglądamy do sztabów zagranicznychTVN24
wideo 2/22
WOŚP 2024

Mamy 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wielu wolontariuszy ciężko pracuje, aby wspólnie wesprzeć tę inicjatywę. Nasi widzowie przesyłają nam wyjątkowe relacje i akcje z różnych zakątków świata.

PARTNEREM 32. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY JEST TVN WARNER BROS. DISCOVERY POLSKA

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już trwa. W całej Polsce, a również w najróżniejszych zakątkach świata odbywa się niezliczona liczba koncertów, wydarzeń sportowych, pikników, rajdów i innych atrakcji. Pokazują nam to Reporterzy 24 w przesłanych relacjach.

Pan Tomasz z żoną Edytą już od lat wspierają WOŚP. Tym razem działali w hiszpańskim Alicante i okolicach.

Na kolejne wasze relacje czekamy w naszym gorącym temacie

W Lille we Francji wolontariusze wraz z pracownikami sklepu zorganizowali wyjątkową akcję charytatywną. Proponowali klientom tartę cukrową. Ich pracę umilały dźwięki polskiej muzyki na żywo.

Wolontariuszka Ilona jest dziś na Sri Lance. Zabrała ze sobą orkiestrowe czapki i nagrała filmik z pozdrowieniami.

Sri Lanka

Nie zabrakło również relacji z Irlandii. Pan Grzegorz przesłał nam nagranie z drona pokazujące wydarzenia w Balbriggan. Impreza odbyła się na zamku Bremore Castle w sobotę, dostosowując się do dzisiejszego finału w Dublinie i warunków organizacyjnych.

W sobotę oraz dzisiaj wolontariusze ze sztabu w Southampton w Wielkiej Brytanii kwestowali z puszkami na terenie polskich sklepów. W niedzielę wolontariusze zorganizowali atrakcje dla dzieci i dorosłych, koncerty muzyczne, malowanie twarzy, licytacje przedmiotów, mnóstwo wspaniałego jedzenia i przepyszne ciasta. Ma Kontakt 24 otrzymaliśmy również relację z Northampton.

Ciekawe wydarzenia miały miejsce także w USA. W klubie Sokolnia w New Britain w Connecticut emocjonujące aukcje przyciągnęły uwagę licznych uczestników.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został zaakcentowany także w Tajlandii. Państwo Iwona, Adam, Magdalena, Krzysztof i Edyta przysłali nam swoje zdjęciach w koszulkach Orkiestry.

Miki i Tami mieszkający w Pradze także uczestniczą w zbiórce na rzecz WOŚP. Ucieszyli się na wieść o tym, że również w Czechach gra Orkiestra.

Jak wynika z poprzednich lat, Finał WOŚP za granicą to nie tylko zbieranie pieniędzy, ale także tworzenie wyjątkowych wydarzeń, które integrują społeczności na całym świecie. Wszyscy wolontariusze są połączeni wspólnym celem: wspieraniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Autorka/Autor:amn/mj

Źródło: Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Ważny temat?

Podziel się!

Ważny temat?

Podziel się!

Czekamy na Wasze:

Pozostałe wiadomości

Poważne utrudnienia na trasie A2 w rejonie węzła Konotopa (Mazowieckie). Ich powodem jest zderzenie dwóch tirów i auta osobowego. Jedna z ciężarówek paliła się dwukrotnie: zaraz po zderzeniu oraz kiedy służby ściągały ją z jezdni. W najgorszym momencie korek miał prawie 12 kilometrów. Wraku wciąż nie usunięto.

Najpierw zderzenie, potem dwa pożary. Wrak tira blokuje A2

Najpierw zderzenie, potem dwa pożary. Wrak tira blokuje A2

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pył znad Sahary dotarł na grecką wyspę Kretę. Sprawił, że niebo zabarwiło się na czerwono. Na Kontakt24 otrzymaliśmy zdjęcia i nagranie niezwykle zabarwionego krajobrazu.

Czerwone niebo nad greckim miastem. "Jakbyśmy byli na Marsie"

Czerwone niebo nad greckim miastem. "Jakbyśmy byli na Marsie"

Źródło:
Kontakt24, ekathimerini.com, protothema.gr

Paliły się trawy i śmieci na nielegalnym wysypisku w miejscowości Dawidy pod Warszawą. Kłęby dymu było widać m.in. na Lotnisku Chopina. Na miejscu pracuje straż pożarna. Spaliło się 9 hektarów traw.

Spaliło się dziewięć hektarów traw w okolicy lotniska

Spaliło się dziewięć hektarów traw w okolicy lotniska

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W komendzie policji w Śremie część policjantów przebywa na zwolnieniu lekarskim. Z informacji, które otrzymaliśmy na Kontakt24 wynika, że może być to forma protestu. Komendant wojewódzki zapowiedział wizytę w jednostce.

Policjanci na zwolnieniach lekarskich. Komendant wojewódzki reaguje

Policjanci na zwolnieniach lekarskich. Komendant wojewódzki reaguje

Źródło:
Kontakt24

W Krzepicach na Śląsku psy pogryzły cztery osoby, w tym troje dzieci: dwie nastolatki i 11-latka. Do szpitala trafiła dwójka dzieci. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt24.

Psy zaatakowały cztery osoby. Pogryzione zostały dzieci

Psy zaatakowały cztery osoby. Pogryzione zostały dzieci

Źródło:
tvn24.pl

Na składowisku odpadów w podwarszawskim Sokołowie wybuchł pożar. Z ogniem walczyło ponad 50 strażaków. To kolejny pożar w tym miejscu. Składowisko, według inspektorów ochrony środowiska, działa nielegalnie.

Kolejny pożar na składowisku odpadów w Sokołowie

Kolejny pożar na składowisku odpadów w Sokołowie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jedna osoba została ranna w pożarze budynku mieszkalnego we Wrocławiu. Na miejscu jest siedem zastępów straży pożarnej. Mieszkańcy zostali ewakuowani. Jak informują strażacy, ogień został już opanowany.

Pożar i ewakuacja budynku, jedna osoba ranna

Pożar i ewakuacja budynku, jedna osoba ranna

Źródło:
Kontakt24, TVN24

Księżycowe halo pojawiło się na niebie w nocy z czwartku na piątek. Wyjątkowe zjawisko było widoczne między innymi w Wielkopolsce. Na Kontakt24 otrzymaliśmy zdjęcia od jednej z naszych czytelniczek.

Świetlista aureola pojawiła się wokół Księżyca

Świetlista aureola pojawiła się wokół Księżyca

Źródło:
Kontakt24

W czwartek w części kraju pada śnieg. Na Kontakt24 otrzymaliśmy zdjęcia pokazujące przydomowe podwórko przykryte białym puchem.

W godzinę mocno się zabieliło. Powrót zimy na zdjęciach Reportera24

W godzinę mocno się zabieliło. Powrót zimy na zdjęciach Reportera24

Źródło:
Kontakt24, tvnmeteo.pl

Na Czerniakowskiej, podczas zmiany pasa ruchu, zderzyły się autobus miejski i samochód osobowy. Jedna z pasażerek autobusu trafiła do szpitala.

Zderzenie z autobusem. Jedna osoba w szpitalu

Zderzenie z autobusem. Jedna osoba w szpitalu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na Kontakt24 otrzymaliśmy zdjęcia remontowanej jezdni w miejscowości Strzepcz na Pomorzu, z której wystają słupy energetyczne. Gmina zapewnia, że to jeszcze nie koniec inwestycji. - Słupy energetyczne kolidujące z przebiegiem drogi zostaną usunięte - zapewnia Beata Noculak, zastępca wójta gminy Linia.

Słupy energetyczne na drodze. Urzędnicy tłumaczą

Słupy energetyczne na drodze. Urzędnicy tłumaczą

Źródło:
tvn24.pl