Dzieci i młodzież w niektórych województwach rozpoczęły swoje ferie zimowe. Reporterzy 24 zamieszczają materiały z aktywnego wypoczynku młodych.
Stevenlodz zamieścił zdjęcia dzieci, które spędzają czas na śnieżnych zabawach w Łodzi.
W Cieszynie trwa drugi tydzień ferii. Młodzież korzysta z wielu atrakcji przygotowanych przez miasto, m.in. bierze udział w sportowych rywalizacjach.
Ferie zimowe 2011, zgodnie z rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu odbędą się pomiędzy 17 stycznia a 27 lutego 2011 roku, w zależności od poszczególnego województwa.
17 stycznia zimowy wypoczynek rozpoczęła młodzież w województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śłąskim.
Autor: aj//ŁUD
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
W Wielki Piątek przy ulicy Rzymowskiego w Warszawie spłonął 25-metrowy krzyż papieski, stojący przed kościołem św. Maksymiliana Marii Kolbego. Konstrukcja, będąca pamiątką po mszy odprawionej przez św. Jana Pawła II w stolicy, została niemal całkowicie objęta ogniem.
Pożar przed kościołem. Krzyż papieski w ogniu
- Źródło:
- tvnwarszawa.pl, Kontakt24, TVN24, PAP
W czwartek wystąpiły poważne utrudnienia na trasie A2 w rejonie węzła Konotopa (Mazowieckie). Ich powodem było zderzenie dwóch tirów i auta osobowego. Jedna z ciężarówek paliła się dwukrotnie: zaraz po zderzeniu oraz kiedy służby ściągały ją z jezdni. W najgorszym momencie korek miał prawie 12 kilometrów.
Najpierw zderzenie, potem dwa pożary na autostradzie A2
- Źródło:
- tvnwarszawa.pl
W hali na terenie składowiska odpadów w miejscowości Chojnica (woj. zachodniopomorskie) wybuchł pożar. Ogniem objęty jest budynek sortowni. Według wstępnych ustaleń nikt nie ucierpiał. Informacje o pożarze otrzymaliśmy na Kontakt24.
Wysoki słup dymu, ogień wewnątrz hali. Płonie sortownia odpadów
Na wysokości miejscowości Krzewie w województwie łódzkim mężczyzna zaciągnął hamulec awaryjny w pociągu i "zgłosił informację o pozostawionej walizce z ładunkiem wybuchowym". Ewakuowano pasażerów. Żadnego ładunku nie znaleziono.
Zaciągnął hamulec awaryjny w pociągu i powiedział o walizce z ładunkiem wybuchowym
Polacy utknęli w Karlskronie po usterce promu Stena Line. Jednostka od środy stała zacumowana w porcie i nie wiadomo było, kiedy będzie mogła wypłynąć. W piątek wieczorem przewoźnik poinformował, że pasażerowie "są już w drodze do domu". Podróżnym zorganizowano alternatywne środki transportu do kraju.
Usterka promu w Karlskronie. Nowe informacje
- Źródło:
- TVN24, Kontakt24
