tvnpix
Wojsko rozpoczęło budowę mostu pontonowego na Wiśle , Foto: Mariusz Włodarski

Wojsko buduje most pontonowy. Będzie nowy rurociąg

Żołnierze rozpoczęli prace nad mostem pontonowym na Wiśle. Jest to początek prac nad budową nowego rurociągu, po awarii w warszawskiej oczyszczalni ścieków "Czajka". Nagrania z prac wojska na rzece otrzymaliśmy na Kontakt 24.

W poniedziałek w Warszawie odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego w związku z awarią w oczyszczalni ścieków "Czajka".

Poinformowano, że na prawą stronie Wisły zwożone są już rury i rozpoczęło się ich zgrzewanie. W ten sposób powstaną dwa rurociągi o średnicy 100 cm, które zostaną umieszczone na budowanym moście pontonowym i połączą kolektor po lewej stronie rzeki.

W sumie długość jednej rury wyniesie około 1100 metrów, z czego około 240 metrów zostanie przeciągniętych na moście pontonowym przez rzekę, a ponad 800 metrów lądem.

Ponad 170 żołnierzy

Most pontonowy na Wiśle jest budowany w okolicy mostu Marii Skłodowskiej-Curie i pracuje przy nim ponad 170 żołnierzy wojsk inżynieryjnych. Ma zostać przekazany przez wojsko we wtorek po południu. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagrania, na których widać początkowy etap prac na rzece.

Montaż pierwszej nitki rurociągu odprowadzającej ścieki z oczyszczalni "Czajka" ma rozpocząć się w czwartek, a już na następny dzień planowane jest rozpoczęcie pompowania nieczystości.

Wody Polskie szacują, że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to również w piątek zacznie się budowa drugiej nitki rurociągu, by w niedzielę wszystkie ścieki z lewobrzeżnej Warszawy popłynęły do oczyszczalni.

Czytaj więcej na tvnwarszawa.pl

Autor: est, mp/ran Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Komentarze (1)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Dlaczego nie położono rurociągu awaryjnego na istniejącym kilkanaście metrów dalej moście??? To skandal żeby realizować tak skomplikowane i kosztowne przedsięwzięcie!!!
Szybciej, taniej i nie trzeba wstrzymywać żeglugi na Wiśle!!!

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   • Udostępnij komentarz w:
   • Kopiuj
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.