tvnpix
Pielgrzymi z Haiti śpiewająco usuwali wodę z Kościoła, Foto: Maria Jankowska

Woda wtargnęła do kościoła. Na pomoc ruszyli Haitańczycy

Obfite opady deszczu zalały w poniedziałek ulice Łodzi, a mieszkańcy musieli zmagać się z licznymi utrudnieniami. Woda wtargnęła również do Kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej, ale ze skutkami ulewy poradzono sobie wręcz śpiewająco. Wszystko dzięki pomocy pielgrzymów z Haiti, którzy zjechali do Polski na Światowe Dni Młodzieży. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie.

Pokażcie nam, jak uczestniczycie w ŚDM. Stwórzmy razem album z tego wyjątkowego wydarzenia

"Pielgrzymi z Haiti, których gościła w Łodzi Parafia Matki Boskiej Zwycięskiej, pomagają z humorem i śpiewająco usuwać wodę z zalanego Kościoła. Tuż przed wyjazdem do Krakowa zaskoczyła nas potężna ulewa, a pielgrzymi natychmiast przyłączyli się do usuwania jej skutków"– napisała Reporterka 24 Maria.

Jak informował Tomasz Wasilewski, meteorolog i prezenter TVN24, w poniedziałek w Łodzi w ciągu godziny spadło 28 mm deszczu, czyli 30 proc. miesięcznej sumy opadów (83 mm). W ten sposób ulice i drogi szybko zamieniły się w rwące potoki. Mieszkańcy musieli liczyć się z utrudnieniami.

ZOBACZ RELACJE Z ZALANEJ ŁODZI

Dziś startują Światowe Dni Młodzieży

Pielgrzymi z całego świata, którzy ostatnie dni spędzali na odbywających się w całym kraju Dniach w Diecezjach, przybywają do Krakowa i Brzegów - głównych aren tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. Impreza rozpoczyna się już dziś.

TWORZYMY WIELKI ALBUM ŚDM

Autor: kz//tka