tvnpix
Do wypadku doszło w Łodzi, Foto: pietrasiak1991

Wjechali prosto w samochód dostawczy. Dwie osoby nie żyją

Samochód osobowy uderzył w przejeżdżający na skrzyżowaniu pojazd dostawczy. Dwie osoby zginęły, jedna jest ranna. Nagranie przedstawiające moment wypadku w Łodzi otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 21 na skrzyżowaniu alei Jana Pawła II z Obywatelską w Łodzi.

- Zdarzenie rozegrało się w czasie, gdy miała miejsce awaria sygnalizacji. Działało tylko migające światło pomarańczowe. Z zebranych dowodów wynika, że jadący aleją Jana Pawła II kierowca Poczty Polskiej skręcał w lewo w ulicę Obywatelską. Kiedy kończył manewr, pojazd został uderzony z ogromną siłą przez audi, które poruszało się z bardzo dużą prędkością, co wynika z zapisu monitoringu, długości hamowania i relacji świadków - powiedział w rozmowie z TVN24 Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Narkotyki w aucie

Jak dodał, zginęły dwie osoby: 25-letni kierowca audi i 19-letnia pasażerka. Z kolei 59-letni kierowca samochodu dostawczego z obrażeniami klatki piersiowej został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

- W audi znaleźliśmy dilerki i marihuanę. Będziemy ustalać, czy kierowca pojazdu był trzeźwy i czy nie był pod wpływem środków odurzających - zakończył Kopania.

Nagranie z wypadku otrzymaliśmy od pana Jakuba, który był świadkiem zdarzenia.

- Stałem na światłach. Między mną a samochodem dostawczym, który brał udział w wypadku, stał jeszcze jeden samochód osobowy. Zanim dostawczy ruszył, dosłownie kilkanaście sekund wcześniej nastąpiła awaria sygnalizacji świetlnej i pojawiło się pomarańczowe, pulsacyjne światło - relacjonował w rozmowie z redakcją Kontaktu 24.

Jak dodał, samochód dostawczy skręcił, a nadjeżdżające audi uderzyło w niego z dużą siłą. - Podbiegłem bliżej i widziałem, że pasażerowie audi są uwięzieni i nic nie mogłem zrobić. Po dziesięciu minutach nadjechały służby, strażacy stwierdzili dwa zgony - mówił.

Autor: kz, ek/mj Źródło: Kontakt 24, TVN24