tvnpix
Do zdarzenia doszło w Broniszach

Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym. Na przejściu był pieszy

Niebezpieczna sytuacja na drodze pod Warszawą. Na nagraniu widać jak kierowca srebrnego bmw wjeżdża na skrzyżowanie, nie zważając ani na czerwone światło, ani na to, że przez przejście przechodzi mężczyzna. - Takie sytuacje trzeba piętnować. Przecież ten człowiek mógł rozjechać kogoś na pasach - ocenił Reporter 24.

Nagranie otrzymaliśmy od pana Kamila, który w czwartek rano zarejestrował niebezpieczną sytuację na drodze w podwarszawskich Broniszach. Widać na nim, jak kierowca terenowego bmw X3 lekceważy czerwone światło na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Świerkowej i przejeżdża przez przejście dla pieszych tuż przed przechodzącym przez nie pieszym.

- Całe zajście miało miejsce na skrzyżowaniu w pobliżu giełdy w Broniszach. Moim zdaniem komentarz do sytuacji jest zbędny, wszystko widać na nagraniu. Pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją, żeby ktoś z premedytacją przejechał na czerwonym świetle - mówił pan Kamil, autor nagrania.

"Przecież ten człowiek mógł rozjechać kogoś na pasach"

Jak dodał, to nie pierwszy raz, kiedy widział, jak ten kierowca wykonuje na drodze niebezpieczne manewry: - Poznałem go po tablicach rejestracyjnych. On robi to notorycznie, ale tym razem naprawdę przesadził.

Pan Kamil wysłał nagranie również policji. - Funkcjonariusze otrzymali wideo na skrzynkę mailową. Takie sytuacje trzeba piętnować. Przecież ten człowiek mógł rozjechać kogoś na pasach. Sekundy później przechodził przez nie mężczyzna. A on wolał zaoszczędzić pół minuty, które stałby razem z innymi autami - ocenił Reporter 24..

Redakcja tvnwarszawa.pl przesłała policji pytania w tej sprawie. Czekamy na odpowiedź.

Autor: mj, mp/b Źródło: tvnwarszawa.pl