Wielkie manewry na Bałtyku. Walczą z piractwem
Ponad 30 okrętów z kilkunastu państw bierze udział w ćwiczeniach Baltops 2012. Scenariusz międzynarodowych manewrów na Bałtyku zakłada między innymi walkę z piractwem i terroryzmem na morzu. Część okrętów, które zacumowały przy skwerze Kościuszki oraz w Porcie Wojennym w Gdyni, udostępniono do zwiedzania. Na miejscu byli Reporterzy 24 BMcW i Marez, który przesłali do nas zdjęcia.
Ćwiczenia rozpoczęły się w piątek i potrwają dwa tygodnie. Biorą w nich udział okręty z Danii, Estonii, Francji, Holandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Rosji, Szwecji oraz USA. W roli obserwatora wystąpią też przedstawiciele Gruzji. Jak poinformował rzecznik prasowy dowódcy Marynarki Wojennej, kmdr por. Bartosz Zajda, ćwiczenia Baltops 2012 będą największymi tegorocznymi manewrami na Bałtyku. Polska strona bierze w nich udział już dwudziesty raz. Wyruszą na ratunek
Okręty, decyzją ONZ wyruszą w morze by przeciwdziałać piractwu, nielegalnym dostawom broni i terroryzmowi - zakłada scenariusz tegorocznych ćwiczeń. Powód? Kryzys polityczny na skutek załamania gospodarczego, a w efekcie zamieszki i roszczenia terytorialne, które przenoszą się też na fikcyjne morze. Zanim jednak okręty wypłyną na ratunek, część z nich będzie można obejrzeć na własne oczy. Te, które zacumowały przy skwerze Kościuszki oraz w Porcie Wojennym na gdyńskim Oksywiu, w sobotę i niedzielę udostępniono do zwiedzania.
Autor: kde//tka
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
W jednym z bloków przy ulicy Dzielnej na Woli doszło do pożaru mieszkania. Z ogniem walczyło pięć zastępów straży pożarnej. Dwie osoby trafiły pod opiekę ratowników medycznych. Nagranie z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt24.
Pożar mieszkania na Woli. Dwie osoby trafiły pod opiekę ratowników
- Źródło:
- tvnwarszawa.pl / Kontakt24
Śnieg padał w czwartek na Pomorzu, a także na Dolnym Śląsku. Pokrył cienką warstwą dachy domów, ogrody i samochody. Opady będą nam towarzyszyć także w części kraju w ciągu nadchodzącej nocy. Materiały, na których można zobaczyć zimowy krajobraz, otrzymaliśmy na Kontakt24.
Ciągle sypie. Gdzie spodziewać się śniegu nocą
Jest problem z dostępnością w aptekach leku wykorzystywanego w leczeniu osób zakażonych wirusem HIV - takie zgłoszenie dostaliśmy na Kontakt24. Informację potwierdza Główny Inspektorat Farmaceutyczny i przyznaje, że dostęp może być utrudniony nawet przez kilka miesięcy.
Problemy z dostępnością leku. "Mogą przyczynić się do wzrostu liczby nowych zakażeń"
- Źródło:
- tvn24.pl
Kierowca ferrari driftował na parkingu podziemnym centrum handlowego przy Modlińskiej i uderzył w jedno z zaparkowanych aut. Do zdarzenia doszło podczas kolejnego zlotu Warsaw Night Racing. Policja podaje, że mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.
Driftował na parkingu, uderzył w inne auto i odjechał. Zatrzymała go policja
- Źródło:
- tvnwarszawa.pl / Kontakt24
W jednym z podszczecińskich żłobków doszło do niebezpiecznej sytuacji z udziałem dzieci. Jak przekazała nam dyrekcja placówki, przebywający na placu zabaw konserwator miał nie domknąć bramki, dzieci wykorzystały to i wyszły, mimo że były pod opieką opiekunek. - Konsekwencje służbowe zostały wyciągnięte - przekazała nam szefowa placówki. Gmina zapowiedziała kontrolę.
Dzieci same wyszły ze żłobka, wykorzystały otwartą furtkę. Będzie kontrola
Chyba nikt z nas nie spodziewał się, że w historii pana Piotra tak szybko wydarzą się rzeczy tak niezwykle pozytywne. A to dzięki widzom "Faktów" TVN. Najpierw niemal natychmiast udało się zebrać setki tysięcy złotych na leczenie pana Piotra Dubilewicza, który potrzebował przeszczepu płuc. Wreszcie stało się to, na co czekał ponad rok. Pan Piotr ma już nowe płuca.
Znalazł się dawca płuc dla pana Piotra Dubilewicza. Zabieg przeszczepu już się odbył
- Źródło:
- Fakty TVN
Ktoś wdarł się do siedziby oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Jaśle (Podkarpackie) i zabrał około 1,5 tys. zł. Zniszczono też troje drzwi i okno. Sprawca dostał się do środka najprawdopodobniej przez wybitą szybę. Policja prowadzi czynności.
Wybita szyba, zniszczone drzwi. Ktoś ukradł pieniądze z PCK
Pracownica jednostki wojskowej w Krakowie miała zostać zgwałcona przez swojego przełożonego. Zgłosiła to Żandarmerii Wojskowej, która przekazała materiały prokuraturze. Obie instytucje podkreślają, że do zdarzenia doszło między cywilami. Pierwszą informację dostaliśmy na Kontakt24.
Śledztwo prokuratury w sprawie gwałtu w jednostce wojskowej
Bakteria z rodzaju Legionella w dużym stężeniu została wykryta w ciepłej wodzie w onkologicznym Szpitalu MSWiA w Olsztynie. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała, że odcięto dostęp do ciepłej wody w pomieszczeniach, w których wykryto bakterie.
Legionella w szpitalu onkologicznym, odcięto dostęp do ciepłej wody
W alei "Solidarności", na przeciwko Parku Praskiego, spłonęła drewniana altana. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.
Pożar na Pradze Północ. "Obiekt był w całości objęty ogniem"
- Źródło:
- tvnwarszawa.pl, Kontakt24