tvnpix
Foto: WM

"Warczał, próbował gryźć". Bóbr przestraszył się petard, na pomoc ruszyli strażacy

Przerażonego bobra w okolicach kościoła w Łopusznie (Świętokrzyskie) dostrzegli mieszkańcy. Na pomoc ruszyła ochotnicza straż pożarna, która nie tylko schwytała zwierzę, ale odwiozła też w bardziej bezpieczne miejsce. Zdjęcia z niecodziennej interwencji otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Przestraszonego bobra kilka kilometrów od najbliższej rzeki zauważyli podczas rezurekcji mieszkańcy Łopuszna.

- W ramach procesji odpalane są petardy, hałas najprawdopodobniej wystraszył zwierzę - relacjonował Wojciech Młynarski, sekretarz zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Łopusznie i strażak ochotnik, który przysłał nam zdjęcia.

"Warczał, próbował gryźć"

Strażacy brali udział w świątecznej mszy i to ich o pomoc poprosili mieszkańcy. - Bóbr był większy niż sobie wyobrażałem, dodatkowo był wystraszony, warczał, próbował gryźć - tłumaczył pan Wojciech. - Nie do końca wiedzieliśmy, jak się nim zająć - przyznał w rozmowie z redakcją.

Dlatego strażacy poszli za radą łowczego, z którym rozmawiali przez telefon i złapali zwierzę do specjalnego transportera. - Złapaliśmy to dużo powiedziane, postawiliśmy go na ziemi i on do niego wszedł - wyjaśnił.

Jak dodał, strażacy wywieźli wystraszone zwierzę do lasu oddalonego o kilka kilometrów. - Tam został wypuszczony - podsumował autor zdjęć.

Autor: kab//popi