"Walka zimy z wiosną" i "bajeczne krajobrazy". Podsumowanie zimy na Waszych zdjęciach

Zima oczami Reporterów 24

Dzięki Reporterom 24 mogliśmy zobaczyć, jak tegoroczna zima wyglądała w różnych częściach naszego kraju. Silne opady śniegu, ochłodzenia, oblodzone drogi czy „przebłyski” wiosny - to wszystko fotografowali i nagrywali nasi internauci. Niektóre ze zdjęć, które otrzymaliśmy od Was na Kontakt 24 naprawdę zachwycają. Zobaczcie tegoroczną zimę oczami Reporterów 24!

Mamy za sobą jedną z najcieplejszych zim w historii pomiarów meteorologicznych w Polsce. Wysokie temperatury, małe opady śniegu - ta zima obeszła się z nami dosyć łagodnie. Reporterzy 24 przez całą zimę zasypywali nas zdjęciami ze swoich okolic. Przez kilka miesięcy przesyłaliście do nas zdjęcia, filmy i informacje o tym, co aktualnie dzieje się w Waszej okolicy.

Pierwszy śnieg w Zakopanem, gwałtowne ocieplenie, zimowe burze, opady śniegu i pierwsze bałwany, ślizgawica na drogach czy wiosenna aura - o tym wszystkim informowaliście na Kontakt 24, dodając do swoich wiadomości niezwykłe zdjęcia. Zobacz: Pogodowe relacje Reporterów 24. Jak wygląda u Was zima?

Postanowiliśmy podsumować dla Was tegoroczną zimę i wybrać najpiękniejsze zdjęcia przesłane do redakcji!

"Pierwszy śnieg tej jesieni"

Pierwsze zdjęcie białego puchu otrzymaliśmy na Kontakt 24 już 22 października 2014 roku. Chociaż kalendarzowa zima rozpoczyna się 22 grudnia, wielu z naszych Reporterów 24 cieszyło się śniegiem już od października. Zdjęcia wysyłali na Kontakt 24. Zobacz: "Spadł pierwszy śnieg". Zimowa aura na zdjęciach Reporterów 24.

"Pierwszy śnieg tej jesieni spadł w środę w Zakopanem. Około południa pokryte cienką warstwą śniegu były zbocza Nosala i Gubałówki oraz najwyżej położona dzielnica miasta - Cyrhla. Śnieg padający w centrum Zakopanego szybko topniał" - podawał w grudniu portal tvnmeteo.pl.

Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika

"Gdzie ta zima?"

To pytanie internauci zadawali nam bardzo często tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Kalendarzowa zima nie wszystkich Reporterów 24 przywitała śniegiem. Pierwszego i drugiego dnia świąt było raczej pochmurno i mokro.

- Grudzień był bardzo wilgotny i deszczowy. W Warszawie spadło w sumie w ciągu miesiąca ponad 80 litrów wody na metr kwadratowy, podczas gdy norma trzydziestoletnia dla grudnia wynosi na Mazowszu około 20-30 mm. Miesiąc był na ogół pochmurny, mglisty, przypominający listopad - powiedziała nam synoptyk TVN Arleta Unton-Pyziołek.

Jak dodała, najwyższą temperaturę tego miesiąca odnotowano 19 grudnia we Wrocławiu i Legnicy. Termometry pokazywały tam aż 14 stopni! Natomiast najniższa grudniowa temperatura to -18 stopni w Zakopanem i Zamościu, 21 grudnia.

Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika

"Zrobiło się bajecznie"

W tym roku opadów śniegu nie było zbyt wiele, co sprawiło, że Reporterzy 24 jeszcze bardziej czekali na białą aurę.

Pod koniec świąt Bożego Narodzenia w końcu się pojawił! Biały puch okrył Polskę, a skrzynkę Kontaktu 24 zasypały piękne zdjęcia Reporterów 24. Jak napisał internauta Vintage, "zrobiło się bajecznie".

- Jeszcze w Wigilię temperatura maksymalna w Polsce wyniosła od 7 stopni w Suwałkach do 12 w Nowym Sączu, podczas gdy 30 grudnia osiągnęła od -1 st. w Szczecinie do -10 st. w Siedlcach, Lublinie i Krośnie - poinformowała synoptyk TVN.

Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika