tvnpix
Do zdarzenia doszło w Czerwonej Wodzie, Foto: Daniel

W zakręt na pełnym gazie. Ciągnik rolniczy przewrócił się na bok

Kierowca ciągnika rolniczego przesadził z prędkością na zakręcie w Czerwonej Wodzie (Dolnośląskie). Nieubłagane prawa fizyki sprawiły, że pojazd spektakularnie przewrócił się na bok. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w środę po południu. Zdarzenie zarejestrowały kamery prywatnej firmy, której budynek znajduje się przy jednym ze skrzyżowań w Czerwonej Wodzie.

Na nagraniu widać ciągnik rolniczy jadący ulicą Lubańską. Jak na tego typu pojazd, porusza się szybko. Kierowca w pewnym momencie dość gwałtownie skręca w ulicę Leśną. Zbyt gwałtownie. Ciągnik przechyla się w prawą stronę i z impetem wpada w bramę posesji na rogu skrzyżowania.

Policja nie interweniowała

Choć zdarzenie wyglądało groźnie, kierowcy nic poważnego się nie stało. Na nagraniu z drugiej kamery widać, jak mężczyzna wstaje o własnych siłach i wychodzi z kabiny przewróconego pojazdu.

Policja nie otrzymała oficjalnego zgłoszenia w tej sprawie.

- Funkcjonariusze jednak mimo wszystko dowiedzieli się o tym zdarzeniu i pojechali na miejsce. Wszystko jednak było już uprzątnięte. Właścicielka posesji nie żądała od policjantów wykonania jakichkolwiek czynności. Nie została uszkodzona infrastruktura drogowa - informuje młodsza aspirant Justyna Więcek z wydziału ruchu drogowego zgorzeleckiej policji.

Również właściciel nagrania niewiele wie o zdarzeniu. - Kiedy wróciłem do firmy, zobaczyłem rozwalony płot po drugiej stronie ulicy. Nikt nie był w stanie mi powiedzieć, co się stało. Odpaliłem monitoring i dopiero dowiedziałem się, co zaszło. Nie wiem, kim był traktorzysta - mówi mężczyzna.

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: ib/ks Źródło: tvn24.pl