tvnpix

Trzech policjantów zatrzymanych w sprawie handlu narkotykami

Śledczy zatrzymali 14 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie zajmującej się handlem narkotykami. Jak przekazała prokuratura, wśród nich są trzej policjanci - w tym jeden nie jest już w czynnej służbie. Śledczy wnioskowali o areszt dla ośmiu osób. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pierwszą informację o tym, że w czwartek w Świdwinie i Szczecinku (Zachodniopomorskie) doszło do rozbicia grupy handlującej narkotykami otrzymaliśmy na Kontakt 24. Z informacji wynikało, że wśród zatrzymanych jest funkcjonariusz policji i emerytowany policjant. Wiadomość potwierdził prokurator Marcin Lorenc z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Czytaj też na tvn24.pl

- 23 listopada doszło do zatrzymania czternastu osób. Była to zorganizowana grupa przestępcza, zajmująca się handlem narkotykami. Chodzi o rozprowadzanie, handel, pośrednictwo i transport głównie amfetaminy. Wśród nich jest trzech policjantów, jeden nie jest już w czynnej służbie - przekazał Lorenc. Policjanci usłyszeli zarzut przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych.

Wnioski o areszt i dozór policyjny

Dodał, że wobec ośmiu osób, w tym funkcjonariuszy, prokurator wystąpił o tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

- Wobec pozostałych osób prokurator nie wystąpił o areszty, ale o dozory policyjne, zabezpieczenia majątkowe i zakaz kontaktu z pozostałymi podejrzanymi, członkami tej grupy. Czynności w tej sprawie nadal trwają - przekazał prokurator.

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie nie komentuje sprawy i odsyła do prokuratury, która prowadzi śledztwo.

Autor: ak,jw,MAK/gp Źródło: Kontakt 24, tvn24.pl