"Trójkolorowe strzały" zachwyciły widzów. Air Show Radom na Waszych zdjęciach


Tłumy miłośników lotnictwa podziwiały podniebne ewolucje polskich i zagranicznych pilotów na Międzynarodowych Pokazach Lotniczych "Air Show", które w sobotę rozpoczęły się w Radomiu. Podczas dwudniowej imprezy w sumie wystąpi ok. 260 samolotów i śmigłowców, a zdjęcia i filmy z podniebnych akrobacji przesyłacie nam na Kontakt 24.

Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika

To prawdziwa gratka dla miłośników powietrznych maszyn. Na zdjęciach i filmach Reporterów 24 widzimy samoloty, które najpierw można zobaczyć z bliska, a potem zachwycić się ich akrobacjami. Szczególne wrażenie robią myśliwce, które przelatują nad głowami uczestników tworząc na niebie paletę kolorów.

Radomski Air Show to największa tego typu impreza lotnicza. W ciągu dwudniowych pokazów organizatorzy spodziewają się około 200 tys. widzów. W sobotę na lotnisku od rana panowała piknikowa atmosfera. Miłośnicy lotnictwa całymi rodzinami zwiedzali wystawę statyczną, a potem - siedząc na trawie - obserwowali podniebne wyczyny pilotów.

Trudne manewry

Duże zainteresowanie publiczności wzbudził m.in. pokaz kapitana Adriana Rojka z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Jego widowiskowy, pionowy start podczas niedawnego Royal International Air Tattoo w Wielkiej Brytanii obejrzało na YouTube kilka milionów osób. Teraz oklaskiwali go widzowie radomskiego Air Show.

- To nie jest aż tak trudny manewr, ale wymaga wyczucia i rozwagi podczas wykonywania. Najpierw trzeba się rozpędzić, a potem z odpowiednią siłą pociągnąć drążek sterowy na siebie... i cała filozofia - powiedział kpt. Rojek.

"Trójkolorowe Strzały i inni"

Zgromadzona na lotnisku publiczność z uwagą oglądała także podniebne popisy zespołów akrobacyjnych m.in. z Polski, Włoch, Hiszpanii, Jordanii i Szwajcarii. Polskę reprezentował zespół Biało-Czerwone Iskry. Piloci - dla jednej z par, która w trakcie pokazów zaręczyła się, co publicznie ogłosił komentator - za pomocą dymów narysowali na niebie czerwone serce.

Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika

Duże brawa od widzów otrzymał włoski zespół Frecce Tricolori (10 odrzutowych MB-339). Program zespołu rozpoczyna się od hymnu Włoch, a po chwili lecące w górze wypuszczają dymy w kolorach flagi włoskiej. Następnie "Trójkolorowe Strzały" wykonują zapierające dech w piersiach podniebne ewolucje.

Pokazy na radomskim Air Show odbędą się także w niedzielę. Podobnie jak w sobotę, na ten dzień także zaplanowano blisko dziesięciogodzinny program.

Od 15 lat

Od 2000 r. Air Show odbywa się na radomskim lotnisku; od 2003 r. jest organizowane co dwa lata. Pierwsze Air Show zorganizowano w 1991 r. w Poznaniu, potem pokazy odbywały się w Gdyni, Bydgoszczy i Dęblinie. Ostatnie pokazy - w sierpniu 2013 r. - w ciągu dwóch dni obejrzało blisko 200 tys. widzów.

Czytaj więcej w portalu tvn24.pl