tvnpix
Trąba powietrzna w Ustroniu Morskim, Foto: anonimowy347

Trąba powietrzna w Ustroniu Morskim. Są ranni

Kilka osób zostało rannych po przejściu trąby powietrznej w Ustroniu Morskim (woj. zachodniopomorskie). Żywioł porwał osiem domków holenderskich. Straż pożarna poinformowała, że nad usuwaniem skutków pogody pracują dwa zastępy. Nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.

- Trąba powietrzna przeszła przez prywatny teren, na którym stoi co najmniej kilkadziesiąt podobnych domków holenderskich - powiedział turysta, który widział miejsce zdarzenia. Jak mówił, domki, które zostały uszkodzone, stały na skraju pola, po zewnętrznej stronie.

Z jego relacji wynika, że żywioł poprzewracał kilka domków, a ich fragmenty porozrzucał dookoła. Mężczyzna widział także samochody uszkodzone przez fragmenty domków.

Rzecznika komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie kpt. Tomasza Kubiaka, sprecyzował, że trąba powietrzna porwała osiem domków. Sześć osób, w tym jedno dziecko, zostało poszkodowanych. Wcześniej kpt. Kubiak informował o dwóch osobach rannych, przygniecionych elementami konstrukcyjnymi domków.

Dziecko usunięte z bilansu rannych

Jak z kolei podała rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Paulina Targaszewska w rozmowie z TVN24, ostatecznie rannych zostało pięć osób. Mają drobne obrażenia, takie jak skaleczenia czy otarcia. Trafili pod opiekę medyczną do szpitali w Kołobrzegu i Koszalinie. Na początku liczba rannych uwzględniała także 9-letnie dziecko, ale po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego uznano, że nic mu się nie stało i może zostać z rodzicami.

W działaniach na miejscu brało udział 12 zastępów straży pożarnej, w sumie około 50 strażaków.

Z informacji przekazanych przez Państwową Straż Pożarną wynika, że w piątek strażacy w związku z pogodą interweniowali 926 razy. Najwięcej interwencji zanotowano w województwach: mazowieckim (244), łódzkim (111) i wielkopolskim (75). W sobotę od północy w związku z pogodą straż pożarna interweniowała ponad 100 razy.

Czytaj też na stronie tvnmeteo.pl

 

 

 

Autor: kw, ank Źródło: TVN Meteo, PAP