tvnpix
Zniszczenia po przejściu tornada, Foto: robertBRC

"To tragiczny i smutny dzień". Seria tornad zabiła 25 osób

W nocy z poniedziałku na wtorek przez amerykański stan Tennessee przeszła seria tornad. Zginęło co najmniej 25 osób, a wiele uważa się za zaginionych. Zdjęcia z Nashville otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Jak poinformował w środę gubernator stanu Tennessee William Lee, liczba ofiar śmiertelnych może jeszcze wzrosnąć, ponieważ ratownicy poszukują pod zawalonymi budynkami zaginionych ludzi.

Co najmniej 30 osób zostało rannych w Nashville, stolicy stanu Tennessee, a co najmniej 48 budynków zostało tam zniszczonych, wiele innych zostało uszkodzonych - przekazał szef lokalnej straży pożarnej William Swann.

- To tragiczny i smutny dzień w naszym stanie. Jest 25 potwierdzonych ofiar śmiertelnych - powiedział Swann.

"Usuwanie gruzu idzie szybko"

Od wtorkowego poranka prądu nie ma w 47 tysiącach gospodarstw domowych. Żywioł zniszczył słupy i linie energetyczne.

- Okolica wygląda jak strefa wojny. Wszystko jest kompletnie zdewastowane. Miną lata, zanim się z tego podniesiemy - powiedziała Laura, mieszkanka Nashville.

Na miejscu był także Reporter 24, Robert. - Co do Nashville, usuwanie gruzu, śmieci idzie szybko, nie wszędzie jeszcze jest prąd, ale widać wszędzie pracowników zakładających nowe linie. To stare domy, gdzie linie energetyczne są napowietrzne - relacjonował.

Na zdjęciach, które od niego otrzymaliśmy widać, jakie zniszczenia wywołało tornado.

Czytaj więcej na tvnmeteo.pl

Autor: anw,dd/map Źródło: tvnmeteo.pl