Tańczące zakonnice, śpiewający pielgrzymi. Zobacz wyjątkowe momenty ŚDM

Wasze ŚDM

Młodzi pielgrzymi, którzy tłumnie przyjechali do Polski na Światowe Dni Młodzieży, przywieźli ze sobą niesamowicie pozytywną energię. Wspólnie z Polakami gromadzili się, by tańczyć i śpiewać. Nagrania z tych niezwykle wzruszających momentów otrzymujemy od Reporterów 24. Czekamy na więcej!

Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika

Pokażcie nam, jak uczestniczycie w ŚDM. Stwórzmy razem album z tego wyjątkowego wydarzenia

Światowe Dni Młodzieży rozpoczęły się we wtorek. Do naszego kraju tłumnie zjechali pielgrzymi z najróżniejszych zakątków świata. Zanim jednak wyruszyli do Krakowa z mieszkańcami wielu rejonów Polski wspólnie przygotowywali się do tego ważnego wydarzenia, jakim są ŚDM.

"Pokazali, jak cieszą się codziennością"

Były wspólne śpiewy i tańce. - Była to niepowtarzalna okazja spotkać ludzi otwartych, spontanicznych, uśmiechniętych, radosnych. Pokazali, jak cieszą się codziennością - napisała z Siedlec (woj. mazowieckie) KasiaK. W Mikołowie (woj. śląskie) podczas Dni w Diecezjach można było posłuchać chóru z Wybrzeża Kości Słoniowej, Claret Gospel. Razem ze zgromadzonymi na mikołowskim rynku gośćmi, pielgrzymi z Afryki Zachodniej śpiewali także po polsku, m.in. religijną piosenkę "Oto jest dzień". A potem były tańce.

Maciek natomiast przesłał do naszej redakcji nagranie z Gdowa (woj. małopolskie). Słychać na nim, jak pielgrzymi z Mozambiku śpiewają hymn Światowych Dni Młodzieży. - "Błogosławieni miłosierni" śpiewają w swoim języku oraz po polsku - zaznacza Reporter 24.

Śpiewając i tańcząc usuwali wodę

Mnóstwo tańców i śpiewów było zapewne także na weselu w Kędzierzynie-Koźlu. Para z Libanu - Raghida i Georges - przebyli kilka tysięcy kilometrów, by właśnie w naszym kraju, przed Światowymi Dniami Młodzieży, złożyć przysięgę i powiedzieć sobie sakramentalne "tak".

Dobrej zabawy nie zabrakło również w Łodzi. Gdy po ulewnych deszczach woda wtargnęła do kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej, poradzono sobie z nią śpiewająco. Goście z Haiti nie tylko śpiewali, ale też tańczyli. I w taki oto sposób wodę zebrali.

Nawet 1,5 mln ludzi z całego świata

Światowe Dni Młodzieży rozpoczęły się 26 lipca w Krakowie. Łącznie zarejestrowało się 356 tys. 294 pielgrzymów ze 187 krajów. Organizatorzy spodziewają się jednak, że wiele osób zdecyduje się na przyjazd do Krakowa spontanicznie, być może nawet w ostatniej chwili i na mszy świętej 31 lipca w Campusie Misericordiae w Brzegach może być 1,5 mln ludzi.

27 lipca o godzinie 16 na lotnisku w Balicach wyląduje papież Franciszek. Po ceremonii powitania hierarcha odwiedzi Wawel, spotka się tez z prezydentem Andrzejem Dudą i polskimi biskupami. Wieczorem papież pojawi się w oknie papieskim, gdzie przywita się z wiernymi.

RAPORT NT. ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY NA TVN24.PL

Wy również będziecie uczestniczyć w tym radosnym wydarzeniu? A może już przygotowaliście, albo przygotowujecie się do niego? Czekamy na Wasze opinie, filmy i zdjęcia. Relacje możecie przesyłać także na adres mailowy kontakt24@tvn.pl. Na smsy/mmsy czekamy również pod numerem telefonu 516 44 44 24. Wspólnie stwórzmy wielki album tego niezwykłego wydarzenia! Relacje innych Reporterów 24 znajdziecie również w naszym gorącym temacie.

Kontakt24 - Opinia użytownika