Strażacy z Gryfina oddają krew dla kolegi, który w trakcie interwencji stracił nogę. Do wypadku doszło w ubiegłą środę. Podczas uwalniania z ulicy plamy oleju w wóz strażacki uderzył samochód osobowy. W tym czasie z wozu akurat wysiadali strażacy i rozpędzony samochód uderzył w jednego z nich.
Reportaż na temat samej tragedii i przebiegu akcji oddawania krwi, nakręcił Łukasz Jedliński, reporter programu TVN24, „Prosto z Polski".
Spontaniczna akcja oddawania krwi zorganizowana przez kolegów z jednostki poszkodowanego strażaka, spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem.
Drogocenny płyn w stacjach krwiodawstwa oddają nie tylko strażacy, ale również policjanci i cywile z całej Polski. Ze względu na trudną sytuację materialną poszkodowanego, prowadzona jest również zbiórka pieniędzy na jego rehabilitacje.
Autor: kc//jaś
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
W piątek rano na warszawskich Młocinach w autobusie linii 511 doszło do wycieku wrzącej cieczy. Jak wyjaśnia przedstawiciel Miejskich Zakładów Autobusowych, ze zbiornika wydostał się płyn chłodniczy. Nikomu nic się nie stało.
"Zobaczyłem strugę płynu wydobywającą się znad okna". Awaria i wyciek w autobusie
- Źródło:
- Kontakt24, tvnwarszawa.pl
Przez część Polski w czwartek przechodziły burze. Zjawiskom towarzyszyły ulewne opady oraz silne porywy wiatru. W Małopolsce strażacy interweniowali blisko 200 razy, a na Podkarpaciu są odbiorcy bez prądu.
Burze i ulewy w Polsce. Uszkodzone dachy w Małopolsce, brak prądu na Podkarpaciu
O poranku zalana została ulica generała Zajączka na Żoliborzu. Podczas prac drogowych uszkodzony został hydrant. Do czasu jego naprawy wstrzymane będą dostawy wody do trzech bloków.
Podczas remontu ulicy uszkodzili hydrant. Mieszkańcy trzech bloków bez wody
- Źródło:
- tvnwarszawa.pl
Strażacy interweniowali ponad tysiąc razy w poniedziałek w związku z niebezpieczną pogodą. W części kraju wystąpiły burze z silnym wiatrem oraz intensywnymi opadami deszczu. Interwencje dotyczyły między innymi zerwanych dachów oraz zalanych posesji.
Nawałnice w Polsce. Ponad tysiąc interwencji strażaków
Na plaży w Mielnie pojawiła się foka, która weszła na deskę SUP jednego z plażowiczów. Niecodzienne zdarzenie wywołało niemałą sensację wśród obserwatorów. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt24.
Foka siedziała na desce SUP w Mielnie. Nagranie
W okolicach turystycznej chorwackiej miejscowości Omisz szaleje pożar lasu. W piątek po południu znaleziono ciało. Kilkadziesiąt osób zostało rannych. Przed niebezpiecznym żywiołem ostrzega polskie MSZ. O tym, jak wyglądała sytuacja na miejscu, opowiedziała polska turystka, która napisała do nas na Kontakt24.
Pożar w Chorwacji. Ogień w popularnym kurorcie. Polskie MSZ ostrzega
W Grecji na Półwyspie Chalcydyckim rozszalał się pożar roślinności. Władze ewakuowały łodziami kilkaset osób. Z żywiołem walczy ponad 150 strażaków, dwóch zostało rannych. Na Kontakt24 otrzymaliśmy relację Polaka, który przebywa w tym rejonie kraju.
Pożary w Grecji. "Na drodze zrobił się duży korek". Ewakuacja kilkuset osób
Częściowe zaćmienie Słońca nie było jedynym wyjątkowym zjawiskiem, jakie wystąpiło w środowy wieczór w Polsce. Kilka godzin po tym, jak Księżyc przysłonił część naszej najbliższej gwiazdy, na niebie pojawiły się Perseidy. Na Kontakt24 otrzymaliśmy wyjątkowe zdjęcia i nagrania.