Stolica pod wodą. Setki interwencji

Stolica pod wodą

Zalane stacje metra, podtopione knajpy, powalone drzewa i woda w samochodach. Mieszkańcy Warszawy zmagają się m.in. ze skutkami piątkowej, wieczornej nawałnicy. Informacje i zdjęcia otrzymujemy od Państwa na Kontakt 24.

Sytuacja na Trasie Toruńskiej (widok z kładki przy ul. Mickiewicza):

Kontakt24 - Opinia użytownika

Warszawscy strażacy otrzymali w sumie 400 zgłoszeń - poinformował w TVN24 Paweł Frątczak, rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Najgorsza sytuacja panuje na Pradze, w Rembertowie, Wesołej oraz Starej Miłosnej.

- Porywisty wiatr powalił tam dziesiątki, jeśli nie setki drzew - mówił Frątczak. Strażak dodał, że wiele zgłoszeń napływa też z Ursynowa i Śródmieścia.

Z powodu ulewy, wyłączona z ruchu jest stacja Ratusz Arsenał (wcześniej taka sytuacja była na Stokłosach). Podtopiona jest również stacja Centrum.

Widok na aleję Armii Krajowej.

Kontakt24 - Opinia użytownika

Podtopione knajpy, poprzewracane znaki

Internauci informują, że na ul. Francuskiej podtopiło niektóre knajpy. Z kolei na Trasie Toruńskiej wiatr poprzewracał znaki informujące o zmianach organizacji ruchu.

Na ulicę Słomińskiego zwaliło się drzewo, natomiast na rondzie Dmowskiego nie działa sygnalizacja świetlna. Zalany został też tunel na ul. Dźwigowej.

- Na ul. Woronicza u zbiegu z ul. Samochodową powstała rzeka. Samochody nie są w stanie przejechać przez skrzyżowanie. Dużo wody jest też na samej Samochodowej - relacjonuje Marek Władyka, dziennikarz tvnwarszawa.pl.

Według meteorologów, w nocy stolicę również mogą nawiedzić burze. Z kolei w sobotę będzie upał (temperatura do 31 st. C). Sobotni wieczór będzie zaś podobny do dzisiejszego.

Kontakt24 - Opinia użytownika

tka

Autor: redakcja

Ważny temat?

Podziel się!

Ważny temat?

Podziel się!

Czekamy na Wasze:

Pozostałe wiadomości

W nocy z piątku na sobotę policja interweniowała w sprawie kobiety, która stała na moście i zatrzymała w ten sposób pociąg dalekobieżny, do którego wsiadła. 40-latka była pod wpływem alkoholu.

Zatrzymała pociąg na moście i do niego wsiadła

Zatrzymała pociąg na moście i do niego wsiadła

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Piątek przyniósł części kraju gwałtowną aurę. Materiały przedstawiające załamanie pogody w Polsce otrzymaliśmy na Kontakt24. Potęgę żywiołu widać na nagraniu z pokazu lotniczego Antidotum Airshow w Lesznie.

Silny wiatr podrywa przedmioty. Nagranie z airshow

Silny wiatr podrywa przedmioty. Nagranie z airshow

Źródło:
Kontakt24, tvnmeteo.pl, TVN24

Na drodze ekspresowej S6 za węzłem Płoty doszło do groźnego wypadku. Samochód osobowy zjechał na przeciwległy pas, uderzył w bariery i dachował. W aucie podróżowały cztery osoby, wszystkie trafiły do szpitali. Zdjęcia z wypadku dostaliśmy na Kontakt24.

Wypadek na S6. Auto przebiło bariery i dachowało, cztery osoby w szpitalach

Wypadek na S6. Auto przebiło bariery i dachowało, cztery osoby w szpitalach

Źródło:
tvn24.pl

Na drodze ekspresowej S5 w kierunku Wrocławia zapalił się samochód ciężarowy, a ogniem zajął się także baner znajdujący się w pobliżu. Ruch odbywa się jednym pas. Na Kontakt24 otrzymaliśmy film ze zdarzenia.

Płonąca ciężarówka na S5. Są utrudnienia w ruchu

Płonąca ciężarówka na S5. Są utrudnienia w ruchu

Źródło:
tvn24.pl

W Alei Stanów Zjednoczonych w płomieniach stanął autobus miejski linii 411. Nad Warszawą unosiły się kłęby czarnego dymu. Nie ma osób poszkodowanych.

Autobus w płomieniach i ogromny słup dymu. Nagranie z Warszawy

Autobus w płomieniach i ogromny słup dymu. Nagranie z Warszawy

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Złodzieje wysadzili bankomat w Czernichowie pod Krakowem. Eksplozja była tak silna, że uszkodziła nie tylko maszynę, ale też budynek przy której się mieściła. Włamywacze najprawdopodobniej użyli sprężonego gazu.

Wysadzony bankomat, uszkodzony budynek. Szukają włamywaczy

Wysadzony bankomat, uszkodzony budynek. Szukają włamywaczy

Źródło:
TVN24

W domu jednorodzinnym w Radomiu wybuchł pożar. Ogień objął poddasze budynku. Ciemnoszary słup dymu jest widoczny z daleka. Z ogniem walczą strażacy.

Ogień na poddaszu domu. Dym widać z daleka

Ogień na poddaszu domu. Dym widać z daleka

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Od rana klienci VeloBanku zgłaszają utrudnienia w korzystaniu z aplikacji i bankowości internetowej. Bank w miniony weekend prowadził migrację klientów z Citi Handlowego.

Awaria w dużym banku po migracji klientów

Awaria w dużym banku po migracji klientów

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Niedziela była kolejnym burzowym dniem. Wyładowaniom towarzyszyły opady deszczu, lokalnie pojawił się też grad. Nad Mazowszem, Lubelszczyzną i Ziemią Łódzką zawisły "krowie wymiona".

Grad i "krowie wymiona". Burzowa niedziela

Grad i "krowie wymiona". Burzowa niedziela

Źródło:
tvnmeteo.pl, Sieć Obserwatorów Burz

Doszło do kolizji drogowej z udziałem samochodu, którym jechał Przemysław Czarnek - potwierdził rzecznik PiS Rafał Bochenek. O szczegółach zdarzenia poinformowała policja.

"Doszło do kolizji drogowej". W jednym z samochodów Czarnek

"Doszło do kolizji drogowej". W jednym z samochodów Czarnek

Źródło:
tvn24.pl

Na trasie S17 w pobliżu Garwolina kierowca tira uderzył w bariery i stanął w poprzek drogi. Mężczyzna, jak podaje policja, zasnął za kierownicą.

"Zasnął za kierownicą", uderzył w bariery na S17

"Zasnął za kierownicą", uderzył w bariery na S17

Źródło:
tvnwarszawa.pl